Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Savcılık TSK'dan Ne İstedi?

04.12.2009 20:22
Askeri savcı Albay Ahmet Zeki Üçok soruşturmasını yürüten Savcılık Genelkurmay'dan bilgisayarları istedi.

Örgüt üyeliği, yağmaya azmettirmek suçlarından tutuklanan askeri savcı Albay Ahmet Zeki Üçok'la ilgili sivil savcıya vermeleri gereken belgelerde temizlik yaptıkları ileri sürülen Genelkurmay Başkanlığı Adli Müşaviri Tuğgeneral Hıfzı Çubuklu ile ekibine ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarının internette yayınlanmasının ardından savcılık bu kez bilgisayarları istedi.

Karargahevleri soruşturmasını yürüten askeri savcı Albay Ahmet Zeki Üçok, sahte çürük raporu veren çeteye yönelik operasyonda tutuklanmıştı. Üçok, yağmaya teşebbüs ve örgüt üyeliğinden cezaevine gönderilmişti. 

Genelkurmay Başkanlığı Adli Müşaviri Tuğgeneral Hıfzı Çubuklu ile bazı albay ve adli müşavirlik çalışanlarına ait olduğu ileri sürülen bir ses kaydında Çubuklu ve ekibinin Üçok ile ilgili savcılığa gönderilecek belgeler arasında temizlik yaptıkları anlaşılmıştı. Söz konusu ses kaydının internete düşmesinin ardından Üçok'un da tutuklandığı sahte çürük raporu soruşturmasını yürüten savcılık harekete geçti. Soruşturma savcısı, Üçok ile ilgili belgeleri ve bilgisayarları istedi. Savcılık daha önce Üçok ile ilgili belgeleri istemişti. Genelkurmay Başkanlığı'ndan da bazı belgeler gelmişti. Savcılık Genelkurmay'a yazı yazarak bu kez bilgisayarı istedi. 

Savcılığın gelecek belge ve bilgisayarlarda yapacağı incelemenin ardından suç delili olabilecek bilgilerin silindiğinin tespit edilmesi durumunda Tuğgeneral Çubuklu ile birlikte ses kaydında isimleri geçen askerleri ve adli müşavirlik çalışanlarını ifadeye çağıracağı öğrenildi.

Bu haber toplam 1036 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri