Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Savcıya koruma timi

09 Temmuz 2008 / 15:12
Ergenekon'u soruşturan Savcı Zekeriya Öz'e suikast için ölüm timi kurulduğu belirlendi. Planın ortaya çıkmasıyla, Öz'ün etrafındaki koruma sayısı artırıldı.6. DALGADAN ÖNCE KURULDU
Türkiye'nin gündemini sarsan Ergenekon soruşturmasının kilit ismi Savcı Zekeriya Öz'e yönelik 'suikast' planı ortaya çıkartıldı. Emniyet'in istihbarat çalışmaları sonucunda Öz'e suikast için bir 'ölüm timi' oluşturulduğu belirlendi. Timin, geçtiğimiz hafta startı verilen 6. dalga operasyondan hemen önce kurulduğu da tespit edildi.

2'Sİ ZIRHLI 3 ARAÇ TAHSİS EDİLDİ
Timin başındaki kişi, halen Ergenekon soruşturması nedeniyle cezaevinde bulunan bir kişinin ajandasından belirlendi. Suikast planının ortaya çıkmasının ardından, Öz'ün yakın koruma sayısı 4'e çıkartıldı. Ayrıca 15 polis memuru da 'koruma' amaçlı olarak görevlendirildi. Öz'e 2'si zırhlı olmak üzere 3 koruma aracı tahsis edildi.

İDDiANAME hafta sonu
Ergenekon iddianamesi, 2 bin 500 sayfa olacak...


***

Öz'e ölüm timi

Ergenekon soruşturmasını yürüten Savcı Zekeriya Öz'e suikast düzenlemek için bir 'ölüm timi' oluşturulduğu belirlendi. Timin başındaki isim ise bir tutuklunun ajandasından çıktı.

İstanbul Ümraniye'de bir gecekonduda el bombaları bulunması üzerine başlatılan Ergenekon soruşturmasının savcısı Zekeriya Öz'e "suikast" düzenleneceği ortaya çıktı. Emniyet'in istihbarat çalışmaları sonucunda, Öz'e suikast düzenlemek için bir "ölüm timi" kurulduğu belirlendi. Yetkililer konuyu hemen Adalet Bakanlığı'na iletti. Timin, geçtiğimiz hafta düzenlenen ve emekli orgeneraller Şener Eruygur ile Hurşit Tolon ve ATO Başkanı Sinan Aygün'ün de tutuklandığı 6'ncı dalga operasyondan hemen önce oluşturulduğu tespit edildi. Suikast timinin başında yer alan kişinin adının ise halen Ergenekon soruşturması kapsamında cezaevinde bulunan bir kişinin ajandasında geçtiği tespit edildi.

15 POLİS MEMURU KORUYOR
Bunun üzerine daha önce yakın koruma sayısı 4'e çıkartılan Savcı Öz için 15 polis memuru daha "koruma" olarak görevlendirildi. Ayrıca daha önce 1992 model eski bir makam aracı olan Öz'e, 2'si zırhlı olmak üzere 3 adet koruma aracı tahsis edildi. Ayrıca polis ekipleri Zekeriya Öz'ün evinin önünde 24 saat nöbet tutmaya başladı. Öz'ün ailesine de yakın koruma tahsis edildi.

Kaynak:
Bu haber toplam 784 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri