Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sav'dan 'Mustafa amca'ya ziyaret

13 Temmuz 2008 / 20:56
Ankara'da bir şenliğe katılan CHP Genel Sekreteri Önder Sav, ''hacca gitme'' konusunda diyalog yaşadığı 76 yaşındaki Mustafa Ünal'ın evini ziyaret etti.
Ankara'nın Elmadağ ilçesinde bu yıl 11'incisi düzenlenen Tirit Şenliği, Karacahasan köyü yakınlarındaki Türkmen Yaylası'nda yapıldı.

Elmadağ CHP İlçe Teşkilatı tarafından Türkmen Yaylası'nda düzenlenen şenliğe, CHP Genel Sekreteri Önder Sav, CHP Grup Başkanvekili Hakkı Süha Okay, Elmadağ Belediye Başkanı Ömer Ağa Kurt, CHP Ankara İl Başkanı Yaşar Çatak ve partililer katıldı.

Önder Sav, şenlikte yaptığı konuşmada, Türkiye'nin oldukça hareketli ve sıkıntılı bir dönemden geçtiğini öne sürdü.

''Geleceğe şimdiden ölçü biçmenin, kriter koymanın zor olduğu bir dönemdeyiz'' diyen Sav, şunları kaydetti:

''Böyle bir dönemde ülkeyi idare edenler, kimi siyaset adamları, Türkiye'nin durumuna yanlış teşhis koymuş olabilirler. Sakın hiçbir Elmadağlı arkadaşımız, ülkenin geleceği konusunda karamsarlığa kapılmasın. Bütün bu sıkıntılara karşın, Elmadağlıların vaz geçemedikleri tutkuları vardır. Yollarına çıkan engelleri aşma enerjisi vardır. Elmadağ CHP'nin yıkılmaz kalelerinden biridir.''

Elmadağ Belediye Başkanı Ömer Ağa Kurt da konuşmasında, üç dönemdir bu görevi yaptığını ve önümüzdeki seçimde tekrar aday olmayacağını açıkladı.

Bu arada, Önder Sav, şenlik alanına geldiği sırada bir süre önce ilçeyi ziyaretinde ''hacca gitme'' konusunda diyalog yaşadığı 76 yaşındaki Mustafa Ünal'la karşılaştı. Sav'la birbirlerine sarılan Ünal, aralarında kırgınlık olmadığını kaydetti. Mustafa Ünal, daha sonra Sav'ı evine davet etti.

Şenliğin ardından, Sav beraberindekilerle birlikte Mustafa Ünal'ı İsmetpaşa Mahallesi'ndeki evinde ziyaret etti. Evin bahçesinde kayısı yiyen Sav, Mustafa Ünal'ın eşine ''Mustafa Beye iyi bak'' dedi.

Sav, bir süre oturduğu evden daha sonra ayrıldı.

Bu haber toplam 864 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri