Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sav'ın son ümidi de tükendi

03 Haziran 2008 / 08:44
CHP Genel Sekreteri Önder Sav'ın “Devlet beni dinledi” iddiasıyla ortaya çıktığı, Türkiye'nin watergate skandalı olacağı beklentisiyle CHP'nin büyüttüğü kayıt olayında Vakit'in iddiası Telekom'dan sonra Turkcell belgesiyle de doğrulandı.
Ankara Cumhuriyet Savcılığı'na gönderilen yazıda, Turkcell kaydına göre de Sav ile Vakit bürosu arasında 44 dakika 6 saniye süren bir bağlantı yapıldığı yer almış, bu da CHP'nin hükümet ve emniyet güçleri aleyhine başlattığı kampanyada okların Önder Sav'a dönmesine yol açmıştı.

Belgenin ortaya çıkmasından sonra Önder Sav, avukatları aracılığıyla savcılığa başvurmuş ve Turkcell'den de telefonuna ait dökümlerin alınmasını istemişti. Ancak Sav'ın başvurusunun cevabı gelmeden partisi de Sav'ın iddialarının yersizliğine inanarak hükümet aleyhine gensoru vermekten vazgeçmişti.

Dün Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı aracılığıyla Turkcell kayıtları savcılığa gönderildi. BUGÜN'ün elde ettiği bilgiye göre, sözkonusu kayıtlar da Telekom belgesinde yer alan 44 dakika 6 saniyelik bağlantıyı doğruladı. Böylece Sav'ın son umudu da tükenmiş oldu.

Önder Sav ve CHP'li yetkililer iki kurum kaydı aynı şeyi gösterse bile ikna olmayacaklarını açıklarken, kamuoyu ise Telekom belgesi ile olayın oluşum şekli konusunda ikna olmuştu. Turkcell belgesinin olayı kesin olarak ortaya çıkaracağı düşünülüyordu
Kaynak:
Bu haber toplam 728 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri