Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Annesini öldüren kız satanist mi

11.06.2009 13:19
Kamuoyunda 'SBS cinayeti' olarak bilinen olayın küçük zanlısı R.A.'da psikolog ve pedagoglar 'satanist yaklaşım' tespit etti.
Adana'daki SBS cinayetinin altından satanizm bulguları çıktı. SBS'ye girmesini engellediği iddiasıyla annesini kafasına sıktığı tek kurşunla öldüren ve SHÇEK'e bağlı yurtta koruma altına alınan R.A'nın (12), pedagog ve psikolog gözlemlerine göre, "satanist yaklaşım"ları bulunduğu öğrenildi. R.A.'nın evinde bulunan satanist çizimler de bu tespiti destekledi.

PSİKOLOG RAPOR HAZIRLADI

Alınan bilgiye göre, önceki gün Çukurova Doğum ve Çocuk Bakımevi Hastanesi'nin "13997" karantina numaralı "Tıbbi Muayene ve Müşahede Formu"na göre 7 Ağustos 1997 doğumlu R.A'nın, annesi Songül A'yı tabancayla öldürdüğü iddiası not düşülürken, bulunduğu SHÇEK'e bağlı Şükrü Tülay Yetiştirme Yurdu'nda, Nöbetçi 2. Çocuk Mahkemesi kararıyla bir ay süreyle devlet korumasına alındığı bilgisine yer verildi.

SATANİST YAKLAŞIM

Bu karara esas olan psikolog ve pedagog raporunda, annesi Songül A.'yı kafasına sıktığı tek kurşunla öldüren R.A'nın 2 yaşından 9 yaşına kadar teyzesi tarafından büyütülmesini kabullenemediği ifade edilirken, raporda "satanist yaklaşımlar" içinde olduğu kaydedildi.

Baba Ali A'nın da gazetecilere olaydan bir gün önce evinin duvarına satanistlikle ilgili yazı yazıp, işaretler çizdiğini söylediği R.A. hakkındaki raporda, şu ifadelere yer verildiği öğrenildi:

KIZLARDAN NEFRET EDİYOR

"R.A'nın, babası Ali A. ile ablası Alime A.'nın kendisine iyi davrandığı, ağabeyi ile diyaloğunun iyi olduğu, kız arkadaşlarından nefret ettiği, sadece bir kız arkadaşı ile sırlarını paylaştığı, 2 yaşından 9 yaşına kadar babaannesi tarafından büyütüldüğü için bu durumun kendisinde derin izler bıraktığı, yoğun şekilde okula devam etmek istediğini, satanizm anlayışı içerisinde kendisini ifade ettiği, kontrollü davrandığı, insanları iyi ve kötü karşıtlığı şeklinde algıladığı gözlemlendi."

18 yaşına kadar yuvada kalacak

Adana Cumhuriyet Savcısı, yaşı itibarıyla kovuşturmaya uğramayacak R.A.'nın 18 yaşını doldurana kadar ailesine verilmeyeceğini açıkladı. Küçük kızın bakımını devlet üstlenecek.

Adana'da annesini öldürdüğünü itiraf eden 12 yaşındaki R.A. ile ilgili soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı, nüfus kayıtları ile hastanedeki doğum kayıtlarının birbiriyle örtüştüğü için kovuşturmaya yer olmadığına karar verileceğini bildirdi. Gazetecilere bilgi veren Cumhuriyet Savcısı, "Hastane kayıtları bağlayıcı olduğu için annesini öldürdüğü iddia edilen R.A. ile ilgili kovuşturmaya yer olmadığına karar verilecek" dedi. Savcı, idari olarak çocuk mahkemesinden bir ay süreyle koruma tedbiri kararı alınan R.A'nın ailesine teslim edilmesini düşünmediklerini kaydederek, şunları söyledi: "Cumhuriyet savcılığı olarak R.A'nın mahkeme kararı ile koruma tedbiri istenecek, böylece kız çocuğu, reşit olacağı 18 yaşını doldurana kadar çocuk yuvasında kalacak. Hakimin çocuğu aileye verme olasılığı hemen hiç yok" dedi. Savcı, bu arada R.A'nın "satanist veya diğer yatkınlıkları" ile ilgili olarak, ilgili kurumda tedavisinin yapılmasının mümkün olduğunu da bildirdi.

Aileden uzak büyüyen çocuk tehlike altında

Psikolog Prof. Dr. Ekrem Çulfa, çocuklara kadar sıçrayan satanizm olgusunu Yeni Şafak için değerlendirdi. Çulfa, şunları söyledi: "Erken ergenlik dönemindeki çocuklar, ergenlik döneminden 3-5 kat daha fazla hırçın olurlar. Eğer çocuk küçük yaşından itibaren ailesinden uzak büyüdüyse öncelikle kendisini suçlayacak ve değersiz hissedecektir. Daha sonra anne ve babasını suçlamaya başlar. Bu ruh haline sahip çocuklar anne ve babasına karşı hınç dolu olur. Bu aşamada daha şiddet içeren satanist gruplara dahil olma ihtimali de tetiklenmiş olur. Bu çocuklar hırçın olabilecekleri gibi sessiz sakin ve içine kapanık da olabilir. Ters haç çizebilir, ailenin kültüründe olmayan tavır ve davranış, giyim tarzı oluştururlar. Aileler en ufak ip uçlarında çocuğa yumuşak davranmalı ve bir an evvel psikologdan yardım almalılar."

Bu haber toplam 8976 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri