Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Aydın Nazilli'de bir sandık dolu çıktı

29.03.2009 18:07
Aydın'ın Nazilli İlçesi'ne bağlı İsabeyli Beldesi Yeşildere mahallesi'ndeki bir sandık dolu çıktı. Seçim kurulu ve jandarma tarafından yapılan kontrolde nedeni anlaşıldı.
Seçim kurulu ve jandarma tarafından yapılan kontrolde sandıktaki oyların 2004 yılı yerel seçimlerinde kullanılan oylar olduğu tespit edildi. 

Aydın'ın Nazilli İlçesi'ne bağlı İsabeyli Beldesi Yeşildere mahallesi'ndeki bir sandık dolu çıktı. Seçim kurulu ve jandarma tarafından yapılan kontrolde sandıktaki oyların 2004 yılı yerel seçimlerinde kullanılan oylar olduğu tespit edildi. Güvenlik güçleri tarafından el konulan olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Bugün sabah saatlerinde Aydın il genelinde oy verme işlemleri normal olarak başladı. Ancak Nazilli İlçesi'ne bağlı İsabeyli Beldesi Yeşildere Mahallesi'nde bulunan İzci Evinde kurulu 1270 nolu sandığı kontrol eden görevliler, sandığın içerisinde 20 adet zarf gördü. Bunun üzerine hemen tutanak tutan görevliler durumu jandarmaya bildirdi.

Olay yerine gelen jandarma ekipleri ile birlikte yapılan kontrolde sandıktaki oyların 2004 yılı yerel seçimlerinde il genel meclisi üyeliği seçimi için kullanılan oylar olduğu tespit edildi. 5 yılı önceki seçimlerin oldukça çekişmeli geçtiğini belirten bazı vatandaşlar, bu olayla birlikte geçen seçimlerde adaylarının haklarının yenildiğini iddia

Bu haber toplam 1202 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri