Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şehit amcası muhalefete seslendi

08.12.2009 14:08
Şehit amcasından Baykal ve Bahçeli'ye çağrı: Herkes elini taşın altına koysun.

Tokat'ın Reşadiye ilçesinde devriye görevi sırasında şehit düşen Cengiz Sarıbaş'ın amcası Salim Sarıbaş, terörün silahla halledilemediğini söyledi. Demokratik açılıma destek veren amca Sarıbaş, "Bahçeli ve Deniz Baykal'a çok önemli görevler düşüyor. Herkesin elini taşın altına koyup elbirliğiyle bu terörü bitirmemiz lazım." dedi.

Şehit Cengiz Sarıbaş'ın amcası Salim Sarıbaş, terörün bitirilmesi çağrısında bulundu. Amca Sarıbaş, "Bu savaş, çok anlamsız bir savaş. Bunun mutlaka bitirilmesi lazım. 25 senedir bu savaş nasıl bitmez? Demek ki silahla halledilmiyor, silahla bu iş çözülmüyor. Bunun yanında artık masa başında mı olur? Deniz Baykal ve Bahçeli bu işle ilgili geride duruyorlar. Ülkemiz için, gençlerimiz için hep zarar. Türkiye büyük bir devlet. Yani bu anlamsız, çok çirkin bir savaş. Mutlaka hallolması lazım, ama masa başında, ama şöyle, ama böyle, ama fedakarlık. Ne olursa olsun bu savaşın bitmesi lazım. Daha nice Cengizler böyle gider. Giden geri gelmiyor, ateş düştüğü yeri yakıyor. Ölen geri gelmiyor. Sade başsağlığı dilemeyle, sadece 'şöyle olmuş, şehitlerimiz böyle olmuş' demekle olmuyor, yarın unutuluyor, unutulmasın." diye konuştu.

Deniz Baykal ve Bahçeli'ye çağrıda bulunan Sarıbaş, "Savaşı yapanlar da bu ülkenin çocukları, ölenler de bu ülkenin çocukları, kurşun sıkanlar da bu ülkenin çocukları. Mutlak suretiyle Bahçeli ve Deniz Baykal'a çok görev düşüyor. Tarih bunları yazacak sonra, pişman olacaklar sonunda. Onun için herkesin elini taşın altına koyup elbirliği içinde bu terörü bitirmemiz lazım." ifadelerini kullandı.

 

Bu haber toplam 1496 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri