Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şehit Annenin Feryadı

21 Kasım 2008 / 10:17
“Şunun babasına nasıl kıydınız”
Diyarbakır’ın Lice ilçesine bağlı Kayacık beldesi kırsalında teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen Jandarma er İsmail Uygun’un annesi Sultan Uygun, şehit oğlunun 2 yaşındaki kızı Beyza’yı kucağına alarak gözyaşları dökerek, “Şunun babasına nasıl kıydınız” diyerek PKK’ya lânet yağdırdı. “Vatan sağ olsun” demeyeceğim” diyen acılı anne, “Oğlum namaz kıldığı için komutanı gıcık kapmış, oğluma tepki gösteriyormuş” dedi.

KOMUTANINA SÖYLEYEMİYORDU, AMA...


Diğer kısa dönem askerler masa başında otururken 3 aylık er olan oğlu İsmail’e günde 7 saat nöbet tutturulduğunu anlatan Sultan Uygun, “Oğlum komutanına söyleyemiyordu, ama bunları telefonda bize söylüyordu” dedi. Şehir erin eniştesi Tekin Coşkun da 3 aylık bir askere Doğuda nöbet tutturulmasına anlam veremediğini belirterek “Silâh tutmasını bile bu kadar sürede bir asker öğrenemez” şeklinde konuştu.


1.5 ay sonra

terhis olacaktı


DİyarbakIr’In Lice ilçesindeki çatışmada şehit olan jandarma er İsmail Uygun, kısa dönem olarak yaptığı askerlik görevinden 1.5 ay sonra terhis olacaktı. Şehit jandarma er İsmail Uygun’un Turgut Reis Mahallesi’ndeki baba evi, şehit haberinin ardından, taziyeye gelenlerle doldu. Evin bulunduğu sokağın girişine Türk bayrağı asıldı. Baba Mürsel Uygun da oğluyla son olarak 3 gün önce telefonda konuştuğunu belirterek, ‘’Oğlumun şehit haberini dün gece aldık. 3 ay önce izinli geldiğinde görüşmüştük. Son olarak da 3 gün önce telefonla konuşmuştum. İyi olduğunu söylemişti’’ diye konuştu. İsmail Uygun’un 2.5 yıl önce Ayşe Uygun’la evlendiği, kısa dönem olarak yaptığı askerlik görevinden 1.5 ay sonra terhis olacağı öğrenildi
YENİASYA
Bu haber toplam 1624 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri