Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şehit annesinden vahim iddia

29.08.2009 14:10
Elazığ'da teğmenin tüyler ürperten cezası sonucu şehit olan er İbrahim Öztürk'ün annesi Nermin Öztürk şok iddialarda bulundu
Elazığ'da, nöbette uyuduğu gerekçesiyle kendisini "cezalandırmak" isteyen komutanının tutması için verdiği pimi çekili el bombasının patlaması sonucu 3 arkadaşıyla birlikte şehit olan er İbrahim Öztürk'ün annesi Nermin Öztürk, "Oğlumun elleri sapasağlamdı, patlama izi yoktu" dedi.

Karakoçan ilçesinde 4 askerin şehit olmasının ardından tutuklanan teğmen Mehmet Tümer'in "cezalandırmak" istediği Öztürk'ün Tarsus'ta yaşayan ailesi, evlerinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Oğlunun bir cinayete kurban gittiğini ileri süren Nermin Öztürk, "Oğlum öldürüldü. Suçlular cezalarını mutlaka çekmeli. Oğlumu devlete şehit verdim. Bizim yüreğimiz yanıyor. Allah da bundan sorumlu olanların yüreğini yaksın. Oğlum çok sevilen bir gençti. Ona bakmaya kıyamazdık" diye konuştu. Oğlunun bomba patlaması sonucu öldüğüne inanmadığını kaydeden Nermin Öztürk, "Çünkü elleri sapasağlamdı, patlama izi yoktu. Çocuklarımız başka bir şekilde öldü. Bomba bir insanın elinde patlarsa, o el, kol sağlam kalır mı? Bu konunun sonuna kadar araştırılmasını istiyorum" diye konuştu.

Çocuklarının şehit olması ile büyük acı yaşadıklarını belirten Hacı Öztürk de olayla ilgili gündemegelen yeni iddialarla ikinci kez yıkıldıklarını vurguladı. Devlete olan inançlarından asla vazgeçmeyeceklerini kaydeden Hacı Öztürk, şunları söyledi: "Ailece devlete olan inancımız ve bağlılığımızdan asla taviz vermeyiz, vazgeçmeyiz. O teğmen eğer bu olayı yaptıysa sonuna kadar peşinde olacağız. Teğmen yüzünden şehit olan oğlumuz ve arkadaşlarının acısını bir nebze olsun hafifletmesi ve teselli vermesi için, bu kişinin devletimiz tarafından en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyoruz. Eminiz ki devletimiz bu teğmene gereken en ağır cezayı verecektir."

Bu haber toplam 1220 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri