Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

4 aylık oğlumu dağa çıkardılar

20.06.2010 14:24
Acılı baba, 4 aylık asker olan oğlunun dağa çıkartılmasına tepki gösterdi.

Elazığ'da şehit olan Mehmetçiğin babası, ağlayıp teröristleri sevindirmeyeceğini söyledi. Acılı baba, 4 aylık asker olan oğlunun dağa çıkartılmasına da tepki gösterdi.

Elazığ'ın Palu İlçesi'ne bağlı Arındık ve Hasbek köyleri arasındaki Arındık Jandarma Karakolu'na bağlı bir birliğe gece 00.30 sularında saldırı düzenlendi. Çatışmada ailesi İzmit'te yaşayan Jandarma Komando er Selçuk Gökdağ şehit oldu.

Şehit haberi Selçuk Gökdağ'ın İzmit Yenişehir Mahallesi'ndeki babaocağını yasa boğdu. Şehit'in evinin bulunduğu apartmana Türk bayrakları asılırken, çok sayıda vatandaş şehit evine taziye ziyaretinde bulundu. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da şehit babasını evinde ziyaret ederek başsağlığı diledi. Ziyaret sırasında hasta baba Kemal Gökdağ, oğlunun silah bile tutamadığını belirterek, bir gün önce diğer şehitler için gözyaşı dökerken şimdi kendi oğlunun şehit olduğu haberini aldığını söyledi. Baba Gökdağ, PKK'yı sevindirmeyeceklerini ve dimdik ayakta duracaklarını söyledi. Gökdağ, dört aylık asker olan oğlunun dağa çıkartılmasına da tepki gösterdi.

Gözü yaşlı anne Nurten Gökdağ ise oğlunun en son kandilini kutlamak için aradığında konuştuklarını belirterek gözyaşına boğuldu. Acılı anne oğlunun acısına dayanamayacağını belirterek oğlunu dağa gönderenleri eleştirdi. 6 kardeşin en küçüğü olan Şehit Gökdağ'ın naşı, ikindi namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından şehitlikte toprağa verilecek.

Cihan

Bu haber toplam 1072 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri