Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şehit babasından açılıma destek

10.09.2009 21:00
Siirt'in Eruh kırsalında şehit olan Jandarma Er Burak Kapucuoğlu'nun babası açılıma destek çıktı ve cenazede slogan atanlara bakın ne dedi?
Siirt'in Eruh kırsalında güvenlik güçleriyle teröristler arasında çıkan çatışmada şehit olan ve cenazesi dün toprağa verilen Jandarma Er Burak Kapucuoğlu, 22. yaş gününde mezarı başında anıldı.

Doğum gününe iki gün kala terör kurbanı olan Kapucuoğlu'nun gözü yaşlı ailesi, ikindi namazı sonrası şehitliğe gelerek oğullarının mezarı başında dua okudu.

Şehit oğlunun mezarı başında gazetecilere açıklamalarda bulunan baba Metin Kapucuoğlu, ''Cenaze törenimizde siyasi sloganlar atılması bizleri üzdü. Bu davranışları tasvip etmiyorum'' dedi.

Kapucuoğlu, şunları kaydetti:

''Bu açılımı destekliyorum. Kürt başka Kürtçülük başka. Kürtler de vatan evladı. Bugün doğum günü. 1 gün önce şehit oldu. Allah böyle nasip etti. Allah'ın dediğinden şaşılmaz. Şehitlikte büyük bir onur mertebe. Allah bize bunu nasip etti. Allah'a isyan etmeye gerek yok. Burak, bize diğer dünyada şefaat edecek.

Oğlumu şehit edenlere beddua etmiyorum. Onlar kandırılmış kişiler, fakir insanlar. Doğunun halkı fakir. Onların ceplerine 3-5 kuruş para veriyorlar. Asıl önemli olan perde arkasındakiler, onlara asıl beddua ediyorum.

Millet olarak kenetlenmeliyiz. Bir daha böyle cennet bir vatan bulamayız. Bu oyunlar dün oynandı, yarın da oynanacak. Doğu'da yaşayan Kürtler de askerlik yapıyor. Kürt-Türk davası olur mu? Yazık değil mi? Hiç tanımadığım insanlar geldi cenazeye. Hüngür hüngür benim çocuğuma ağladılar. Benim çocuğum onların çocuğuydu. İki gün sonra bir şehit daha gelecek. Gelmesin artık, olmasın... Her partiden insan vardı. Ayrım olmasın, birbirimize kaynak olalım. Ayrılırsak çabuk dağılırız. Benim Kürt arkadaşlarım var. Aramızda neden ayrım olsun.''

-''SLOGANLAR DOĞRU DEĞİL''-

Kapucuoğlu, ''Şehit cenazelerinde bu ülkenin Cumhurbaşkanının, Başbakanının aleyhinde sloganlar atılması doğru değil. Onlar bizim büyüklerimiz, bu devletin yöneticileri. Şehit üzerinden, şehit kanıyla siyaset olmaz'' dedi.

Şehidin amcası Necip Kapucuoğlu ise Burak Kapucuoğlu ile yaklaşık bir hafta önce yaptıkları telefon görüşmesinde Burak'ın kendisine; ''7 Kasımda orada olacağım amcacığım. Ama belki de hiç gelemeyebilirim. Siz her şeye rağmen hakkınızı helal edin'' dediğini anlattı.

Anne Sevil Kapucuoğlu ise oğlunun mezarı başından ayrılırken, dik duracağı sözünü vererek şehit oğluna asker selamıyla veda etti.
Kaynak:
Bu haber toplam 1006 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri