Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şehit Polis Cenazeleri Gönderildi

10 Temmuz 2008 / 18:39
ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu önündeki silahlı saldırıda şehit düşen polis memurlarının cenazeleri, THY'ye ait tarifeli uçaklarla memleketlerine gönderildi.
Şehit polis memurları Nedim Çalık, Mehmet Önder Saçmalıoğlu ve Erdal Öztaş'ın cenazeleri, THY Kargo Terminalinden hasta nakil ambulansıyla alındı.

Atatürk Havalimanı apronunda ilk önce polis memuru Erdal Öztaş için tören düzenlendi. Polis mangası tarafından ambulanstan alınan Öztaş'ın cenazesi, THY'nin Merzifon uçağına konuldu. Erdal Öztaş'ın cenazesi, Merzifon'dan memleketi Çorum'a götürülerek toprağa verilecek.

Saldırıda şehit düşen polis memuru Mehmet Önder Saçmalıoğlu'nun cenazesi de memleketi Osmaniye'ye götürülmek üzere THY'nin Adana uçağına konuldu.

Saldırıda şehit olan Rize'li Nedim Çalık'ın cenazesi de memleketine gönderilmek üzere THY'nin Trabzon uçağına alındı. Çalık'ın cenazesi, Atatürk Havalimanı apronunda düzenlenen törenin ardından uçağa yerleştirildi.

Her 3 törene de Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri ve İstanbul Vali Yardımcısı Mehmet Ali Ulutaş, Atatürk Havalimanı Emniyet Şube Müdürü Ercan Çakmak, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Atatürk Havalimanı Müdürü Celal Özuğur, uçak personeli ve havalimanı görevlileri katıldı.

Şehit polisler, yarın memleketlerinde düzenlenecek törenlerle toprağa verilecek.

(AA)
Bu haber toplam 1858 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri