Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şehit Polis Tayin Yerini Değiştirmiş

11 Temmuz 2008 / 07:53
15 gün önce Sarıyer'de göreve başlayan Şehit Polis Mehmet Önder Saçmalıoğlu'nun, Trabzon'a çıkan tayinini bir arkadaşı ile değiştirdiği ortaya çıktı.
ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu önündeki silahlı saldırıda şehit olan ve 15 gün önce Sarıyer Emniyet Müdürlüğünde trafik polisi olarak göreve başlayan Mehmet Önder Saçmalıoğlu'nun, Trabzon'a çıkan tayinini bir arkadaşı ile değiştirdiği öğrenildi.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Şehit Mehmet Önder Saçmalıoğlu'nun (21), Diyarbakır Ali Gaffar Okkan Polis Meslek Yüksek Okulunu tamamlamasının ardından görev yerini belirlemek için çektiği kurada, tayini Trabzon'a çıktı.

Saçmalıoğlu, İstanbul'da polis olarak görev yapan teyzesinin oğlu Ahmet Yıldız ile aynı ilde bulunmak için, bir arkadaşı ile görev yerlerini değiştirdi. Talebi kabul edilen Saçmalıoğlu, 15 gün önce Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğünde göreve başladı.

Bu arada, İstanbul'da düzenlenen törenin ardından hava yolu ile Adana'ya getirilen Saçmalıoğlu'nun cenazesi, Şakirpaşa Havalimanı'nda, yakınları, Adana Valisi İlhan Atış, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak ve İl Emniyet Müdürü Arif Akkale tarafından karşılandı.

Cenaze, daha sonra Emniyet Müdürlüğüne ait cenaze taşıma aracı ile Osmaniye'nin Bahçe ilçesine gönderildi.

Şehit polisin cenazesi, Cuma namazından sonra kılınacak cenaze namazının ardından Bahçe'de toprağa verilecek.


Bu haber toplam 1190 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri