Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şehit polislere son görev...

10 Temmuz 2008 / 12:47
İstanbul'daki ABD Başkonsolosluğu'nun önünde düzenlenen silahlı saldırıda şehit olan kahraman polislerimiz son yolculuklarına uğurlanıyor.
İstinye'deki Amerikan Konsolosluğu önünde girdikleri çatışmada şehit olan üç polisin cenazesi İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi. Şehitlerin aileleri ve yakınları cenazeler getirilirken feryat etti.

Amerikan Başkonsolosluğu önünde teröristlerle girdikleri çatışmada şehit düşen Nedim Çalık, Önder Saçmalıoğlu, Erdal Öztaş isimli polislerin cenazeleri Adli Tıp Kurumu'ndan alındı. Motosikletli trafik polislerinin oluşturduğu kortejle cenazeler İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi. Emniyet Müdürlüğü'nen bahçesinde hazırlanan tören alanına getirildikleri sırada ailelerinin feryatları duyuldu.

Törene; İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, İstanbul Valisi Muammer Güler, İBB Başkanı Kadir Topbaş, Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah'ın yanısıra çok sayıda polis katılıyor.

İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah şehit 3 polis için düzenlenen törende konuşuyor. Cerrah'ın konuşmasından kısa başlıklar şöyle;

ŞER GÜÇLERİ TÜRK POLİSİNİ HEDEF ALMIŞTIR

İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah şehit 3 polis için düzenlenen törende konuşuyor. Cerrah'ın konuşmasından kısa başlıklar şöyle;

- Henüz hayatlarının baharında şehit oldular.
- Şer güçleri Türk polisini hedef almıştır.
- Şehitlerin kanı yerde kalmadı, diğer hainler yakalanacak.

VALİ GÜLER: SALDIRI SOĞRUDAN POLİSLERİMİZ HEDEF ALDI

İstanbul Valisi Muammer Güler yaptığı konuşmada ise "Arkadaşlarımız kahramanca görevlerini yaptı" dedi.

- Türk polisi ailelere sahip çıkacaktır.
- Saldırı soğrudan polislerimiz hedef aldı.

ŞEHİT ERDAL ÖZTAŞ

1980 yılında Çorum'un Ortaköy ilçesinde dünyaya gelen Erdal Öztaş, ilk, orta ve lise eğitimi tamamladıktan sonra 19 Mayıs Üniversitesi Ordu Fen Edebiyat Fakültesi Tarih bölümünü 2005 yılında bitirdi.

Emniyet Genel Müdürlüğünce açılan sınavları kazanan Öztaş, 16 Temmuz 2007 tarihinde Merzifon Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğünden polis memuru olarak mezun oldu.

30 Temmuz 2007 tarihinde İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünde göreve başlayan Öztaş'ın, ekim ayında evlendiği ve eşi Fatma Öztaş'ın 8 aylık hamile olduğu öğrenildi.

ŞEHİT NEDİM ÇALIK

Bir yıllık polis memuru Nedim Çalık 24 yaşındaydı. Çalık'ın Rize'deki annesi Şefaat Çalık (52) haberi alınca fenalık geçirdi.

Polis memuru Nedim Çalık, geçen yıl babasını kaybetmişti.

ŞEHİT MEHMET ÖNDER SAÇMALIOĞLU

Osmaniye'nin Bahçe ilçesinde esnaflık yapan Yusuf Saçmalıoğlu'nun 3 çocuğundan en büyüğü olan 21 yaşındaki Mehmet Önder Saçmalıoğlu, Diyarbakır Gaffar Okkan Polis Meslek Yüksekokulu'nu haziran ayında bitirdi.

Kurada İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nü çeken Saçmalıoğlu, 15 gün önce görevine başladı ve ilk olarak Çevik Kuvvet Müdürlüğü'nde görevlendirildi. Buradan 3 gün önce Sarıyer'de Trafik Şube Müdürlüğü'ne geçen Saçmalıoğlu, ABD Başkonsolosluğu'nda nokta trafik polisi olarak görevlendirildi.


Bu haber toplam 1012 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri