Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yeni yağış geliyor, Aman dikkat!

11.09.2009 12:15
Sel felaketini hala üzerimizden atamadık! Fakat bugün yine tehlike kapıda! Meteoroloji uyardı. Sağanak yağış geliyor. İşte bölge bölge hava durumu;

Marmara'da yağmur yeniden şiddetlendi. En şiddetli yağmur Çanakkale, Balıkesir, Tekirdağ ve Edirne Keşan arasında bekleniyor. Öğle saatlerinden itibaren Kırklareli, Edirne ve İstanbul'da da çok kuvvetlenecek.

Türkiye'nin beş büyük kent merkezinin hava koşulları şöyle:

- İstanbul'da sabah saatlerinden itibaren yağmur Avrupa yakasında yeniden başladı, öğleden sonra ise kentin tamamında kuvvetlenecek ve gece boyunca yağacak.
- Ankara'lılarda dikkat: bu gece ve yarın yağmur kuvvetli yağabilir. İzmir'lilerde tedbirli olmalı, bugün özellikle Bergama, Dikili, Kınık gibi kuzeydeki ilçelerde yağmur kuvvetli yağıyor.
- Bursa'da yağış öğleden sonra hızını artıracak, Adana'da ise yarın kuvvetli yağmur var.

BÖLGE BÖLGE HAVA DURUMU

* Marmaralılar dikkat: dize kadar çıkan sulara, suya kapılma tehlikesi olduğundan girilmemeli. Gece Çanakkale-Balıkesir'de başlayan şiddetli yağmur, öğleden itibaren bölgenin tüm kentlerinde kuvvetlenecek. En şiddetli yağmur, Çanakkale ve Balıkesirin ilçelerinde beklensede, diğer kentlerdede 70-80 kilogram yağabilir. Yağış Pazar günü öğleye doğru batıdaki kentlerde hızını azaltacak, daha çok İstanbul, Sakarya, Bursa arasında sürecek.

* İç Anadolu'da bugün hafif yağmur var, yarın ise yağmur tüm kentlerde sağanak şeklinde gökgürültüsü ile yağacak, aynı gün sıcaklık 20 dereceye doğru inecek.

* Bugün Ege'de de yağmur kuvvetli. Özellikle İzmir, Manisa ve Kütühya'ya 60-70 kilogram yağmur düşebilir, su baskınlarına dikkat edilmeli. Yağmur Pazar günü de devam edecek, sıcaklık düşüyor.

* Akdeniz’de Isparta, Burdur ve Antalya arasında yağmur var. Yarına dikkat, Adana, Kahramanmaraş-İskenderun, Gaziantep ve Diyarbakır'da yağmur kuvvetli sağanak şeklinde yağabilir.

* Doğu Anadolu'da da yarın serinleme ile tüm kentlerde sağanak yağmur olacak. Yağış Pazar da sürecek. Sıcaklık hafta sonu Erzurum'da 18, Malatya'da 25 dereceye iniyor.

* Güney doğu parçalı çok bulutlu. Sıcaklık cumartesi düşüyor ve bölgenin tamamına sağanak geliyor.

Bu haber toplam 1536 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri