Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Selahattin Eyyubi Ruhu Taşıyorlar

25 Haziran 2008 / 12:24
Avrupa Kupası yarı final maçına çıkacak olan Milli Takımımıza ilginç bir benzetme yapıldı.
SELAHATTİN EYYUBİ RUHU TAŞIYORLAR
İngiliz The Independent gazetesinin spor yazarlarından James Lavton, Türk milli takım oyuncularının Kudüs’ün kurtarıcısı ve Haçlıları bozguna uğratan büyük lider Selahattin Eyyubi ruhu taşıdığını yazdı.

TÜRKİYE’NİN BAŞI SAKATLIKLAR VE CEZALARLA DERTTE
Almanya ile oynayacağımız yarı final maçı Avrupa’da da büyük ilgi görüyor. Hemen hemen tüm Avrupa basını spor manşetlerini bugünkü maça ayırırken, maçı kimin kazanacağı konusunda da ilginç yorumlar yapılıyor. The Independent gazetesinde maçla ilgili yorumunda Almanya’nın favori olduğunu yazan James Lavton, Türkiye’nin turnuvada en zoru başaran takım olduğunu ifade etti. Lavton, Türkiye’nin sakatlıklardan ve cezaları nedeniyle birçok oyuncusunun oynamayacağını belirterek, en son olarak Nihat’ın sakatlandığına dikkat çekti.

ALMANYA FAVORİ, ÇÜNKÜ…
Almanya’nın dünyanın en pragmatik futbolunu oynadığını yazan Lavton, bunun en açık göstergesinin de en son yapılan Dünya Kupası olduğunu belirtti. 2006’daki Dünya Kupası’nı üçüncü bitiren Almanya’nın çok kötü başladığını ancak, yine de turnuvanın usta takımı Arjantin’i elediğini kaydeden Lavton, Almanya’nın bu gece yine kalpleri kıracağını iddia etti.
Bu haber toplam 948 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri