Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şehit sayısı 11'e çıktı

19.06.2010 20:01
Operasyonlar kapsamında arazi arama-tarama faaliyeti sürdüren güvenlik güçleri, saldırıdan sonra irtibat kesilen bir askerin daha cenazesine ulaştı.

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde teröristlerce düzenlenen saldırıda irtibat kesilen bir askerin cenazesine ulaşılmasıyla şehit sayısı 9'a çıktı. Saldırıda 14 asker yaralandı. Saldırı sonrası operasyonda da araziye döşenen patlayıcının infilak etmesi sonucu 2 asker şehit oldu, 2 asker de yaralandı.  

Genelkurmay Başkanlığının bilgi notuna göre, sınır bölüğüne, bir grup terörist tarafından saat 02.00'da saldırıda bulunuldu.
Çıkan çatışmada 8 asker şehit oldu, 14 asker yaralandı.  Saldırı sonrası başlatılan operasyonda da araziye döşenen patlayıcının infilak etmesi sonucu 2 asker şehit oldu, 2 asker de yaralandı. Operasyonlar kapsamında arazi arama-tarama faaliyeti sürdüren güvenlik güçleri, saldırıdan sonra irtibat kesilen bir askerin cenazesine ulaştı. Askerin cenazesine ulaşılmasının ardından saldırıda şehit olan askerlerin sayısı 11'e çıktı. Yaralı askerler hastanelere tahliye edildi.

Bölgeye takviye ekipler gönderilirken, gece boyunca silahlı helikopter ve topçu ateş desteği sağlandı. Ayrıca Irak'ın kuzey bölgesinde tespit edilen hedefler, Hava Kuvvetleri tarafından ateş altına alındı. İlk tespitlere göre, çatışmada 12 terörist etkisiz hale getirildi. Bölgede geniş çaplı operasyon sürdürülüyor

Bu haber toplam 1086 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri