Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şenay Düdek Kabe'de

02 Eylül 2008 / 08:33
Şenay Düdek, dedesinin bekçilik yaptığı Kâbe'de 15 gün kalacak.
Düdek, o dönemde sınırlarımız içerisinde yer alan kutsal topraklarda görev yapmış.

Zaman'a konuşan Şenay Düdek, bu yıl Ramazan ayını dedesinin bekçilik yaptığı mübarek topraklarda geçirecek. Burada 15 gün kalacak olan Düdek, ardından Konya'ya geçecek. Mübarek ayı Hz. Mevlânâ'nın şehrinde tamamlayacak.

Ramazan boyunca 100 bin YTL maaşlı bir program teklifini kabul etmediğini söyleyen Düdek, "Ramazan'ı sükûnet içinde geçirmek için kabul etmedim. Çünkü çalışırken stresli oluyor ve çevremdekilerin kalbini kırıyordum." dedi. Şenay Düdek, daha önce bir defa gittiği kutsal topraklarda Ramazan'ı geçirme düşüncesinin kendisini çok heyecanlandırdığını anlatıyor. Bu mübarek ayı annesi ve kız kardeşleriyle birlikte huzur içinde tamamlamak istiyor.

"Kadere olan inancım artınca silahı bıraktım"

Babasının da etkisiyle yıllardır silah taşıdığını ifade eden Şenay Düdek, son 2 yıldır taşımadığını söylüyor. Bunun sebebini ise şöyle açıklıyor: "Bir TV programında düştüm ve ölümle burun buruna geldim. Bu olaydan sonra kader inancım arttı ve silahımı da bıraktım."

Düdek, jüri üyesi olarak yer aldığı 'Bir Dilek Tut' isimli yarışma programında üzeri örtü ile kapatılmış dekorun içerisine düşmüştü. 3 metre yükseklikten demir aksamın içine düşen Düdek'in omzu kırılmıştı. Bu olay sonrasında hayata daha fazla bağlanan Düdek, "Zaman zaman ölümden korkuyordum. Artık korkmuyorum. Hırsların, şöhretin, paranın sonu olmadığını belli bir yerde dur denilmesi gerektiğini öğrendim. Bundan sonraki yaşamıma farklı bir yön çizeceğim." şeklinde konuşuyor. Hayatındaki bütün fazlalıkları çıkarttığını anlatan usta gazeteci, en büyük pişmanlığının ise evlenmemek olduğunu açıklıyor
Kaynak:
Bu haber toplam 1074 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri