Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şener partiyi kurdu

16 Kasım 2008 / 10:51
AK Parti'yle yollarını ayıran Şener, parti takvimini Malatya'dan açıkladı. İşte Şener'in partisi için verdiği tarih;
Devlet eski bakanlardan Abdüllatif Şener bir otel açılışına katılmak üzere Malatya'ya gelirken uzun bir konvoyla havaalanında karşılandı. Otel açılışına katılan Şener'in hedefinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan vardı.

Devlet eski bakanlardan Abdüllatif Şener, Anavatan Partisi eski il başkanı, işadamı Yusuf Aksaç tarafından yaptırılan 4 yıldızlı ‘Aksaç Oteli'nin açılışına katıldı. Abdüllatif Şener ülke sorunlarına kalıcı çözüm bulunması için yeni bir parti ve siyasi vizyona ihtiyaç olduğunu anlatırken, Türkiye'nin yeni bir sese, soluğa ihtiyacı olduğunu savundu.

Şener, “Geçmişte söylenen sözler geride kaldı bugün yeni şeyler söyleme zamanı gelmiştir. Türkiye'nin yanlışlıkları ve gidişattaki eksiklikleri, bozuklukları baştan sona değiştirmek için geliyoruz. Bu sorumluluk duygusu içinde kararımızı verdik. Türkiye'nin yeni bir siyasi harekete, yeni bir siyasi partiye ihtiyacı var. Sizden aldığımız enerjiyle yerel seçimlerden sonra yeni bir siyasi partiyi kurmaya karar verdik” dedi.

Abdüllatif Şener, tarih boyunca birçok yöneticinin hukuk karşısında hesap verdiğini anlatırken Türkiye'de son 6 yılda kimsenin dokunulmazlığını kalkmadığını ve dünyanın yolsuzluklar ve soygunlarla ilgili olarak Türkiye’yi konuştuğunu savundu.

Erdoğan'a kavgacı eleştirisi

Abdüllatif Şener, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kısa süre önce “Biz kavgadan yana değiliz” derken şaşırdığını bildirirken, “Her gün kavga ederken ve kavga bir sanattır' derken nasıl kavganın tarafı olunmaz? Bu laftan sonra hızını alamadı ve ABD'de yapılan seçimlerden sonra Obama'ya bir mektup yazdı ve o mektupta ‘Dik dur ama kavga yapma' dedi. Önce biz bir önümüze bakalım. İçinde olmayan, kendinde olmayan bir şeyi sen nasıl başkasına öneriyorsun” dedi.

Kaynak:
Bu haber toplam 976 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri