Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şener Paşa'da mı?

04 Temmuz 2008 / 13:46
Adliyede sıcak saatler yaşanıyor. Sinan Aygün'ün de aralarında bulunduğu 8 kişinin ardından Şener Eruygur da adliyede.
Ergenekon soruşturması kapsamında aralarında Ankara Ticaret Odası Başkanı Sinan Aygün ile Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay'ın da bulunduğu 8 kişi adliyeye sevkedildi.

8 kişinin hemen ardından da Emekli Orgeneral Şener Eruygur adliyeye getirildi.

Adliyeye getirilen şüphelilerden adları belirlenenler; Sinan Aygün, Mustafa Balbay, Kemal Aydın, Erol Mütercimler, Birol Başaran, Prof. Dr. Ercüment Ovalı. Diğer 2 şüphelinin adları ise henüz açıklanlanmadı.

Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Balbay'ın avukatı Akın Atalay, Balbay'ın emniyette susma hakkını kullanacağını söylemişti.

Beşiktaş'taki özel yetkili ağır ceza mahkemelerinin bulunduğu adliyede görevli İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nca yürütülen soruşturma çerçevesinde gözaltına alınan şüphelilerden bazılarının Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ndeki işlemleri tamamlandı.

Bu kişilerden bazıları daha sonra 5 polis minibüsüne bindirilerek Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne götürüldü.

Şüpheliler daha sonra söz konusu araçların, adliyenin hakim ve savcıların kullandığı kapısına kadar yaklaştırılmasının ardından içeri alındı. Bu arada, adliyeye getirilen çuvallar dolusu evrak dikkat çekti.

Aygün'den 12 saatlik ifade

Adliyeye gelen Ankara Ticaret Odası Başkanı Sinan Aygün'ün avukatı Bülent Acar, Aygün'ün Emniyet Müdürlüğü'nde 12 saat ifade verdiğini belirtti.

Yoğun güvenlik

Şüphelilerin adliyeye sevk edilirken adliye binası önünde ve çevresinde çevik kuvvet görevlileri ile diğer polislerce yoğun güvenlik önlemi alındı.

Ayrıca bazı binaların çatılarında da uzun namlulu silahlarla görev yapan özel tim mensuplarının bulunduğu gözlendi.
Kaynak:
Bu haber toplam 760 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri