Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şener'den Başbakan'a Sert Elestiri

03.04.2010 17:24
Abdüllatif Şener, "Başbakan'ın 17. kez Amerika'ya gitmesini çok anlamlı buluyorum." dedi.

Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdullatif Şener, "Yanı başındaki Mardin'e sadece 2 kez gidebilen Başbakan'ın 17. kez Amerika'ya gitmesini çok anlamlı buluyorum. Sözde Ermeni tasarısını meclisinden geçiren İsveç'in özür dilemesine rağmen bu ülkeye ambargo koyup ziyareti iptal ettirip, aynı Ermeni tasarısını kabul eden Amerika'ya gidiyor olması bir tutarsızlığın göstergesidir." dedi.

Partisinin il binası açılış törenine katılmak üzere geldiği Mardin'de halka seslenen Abdullatif Şener, AK Parti iktidarına yüklendi. Mardin İl Başkanı Salih Yeşilmen'le birlikte binanın açılışını yapan Şener, daha sonra basın mensuplarıyla bir araya geldi. AK Parti'nin hazırladığı Anayasa paketine destek verdikleri maddelerin yanında değiştirilmesi gereken maddelerin de olduğunu anlatan Şener, "Bizler bu anayasa paketi üzerinden yargının tartışma konusu yapılmasına karşıyız. Bizler 1982 Anayasası'nın değiştirilmesi gerektiğine inanıyoruz. Meclis'te paketin son durumu ortaya çıktıktan sonra destek verip vermeyeceğimizi açıklayacağız." şeklinde konuştu.

Konuşmasında Süryani vatandaşların yarın kutlayacağı Paskalya Bayramı'nı tebrik eden Şener, bu ülkede yüz yıllardan beri yaşanan kardeşliğin daha uzun süre devam edeceğini

Bu haber toplam 798 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri