Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şener'e 800 araçlı karşılama

13 Temmuz 2008 / 09:29
AKP'den istifa ettikten sonra ilk gezisini Konya'ya yapan Abdüllatif Şener'i karşılayan 3 bin kişi 'Başbakan Şener' sloganları attı. Şener 'Kurumlar arasındaki yanlışların bedelini vatandaş ödüyor' dedi
Başbakan eski Yardımcısı ve AKP kurucularından Abdüllatif Şener, partisinden istifa ettikten sonra ilk gezisini Konya'ya yaptı. “Yeni Oluşum Hareketi” adıyla parti kurma çalışmaları başlatan Şener'i Konya girişinde yaklaşık 800 araç ve 3 bin vatandaşın yanı sıra Konya AKP eski Milletvekili Ahmet Işık karşıladı. Karşılayanların “Başbakan Şener”, “Yalnız değilsin biz varız, yalnız değiliz sen varsın” sloganları karşısında Şener otobüsten inerek “Hepinize teşekkür ediyorum. Yolumuz açık olsun” dedi. Şener daha sonra “Ekonomik gelişmeler” konulu konferansa katıldı. Şener şöyle konuştu:

“Türkiye'de kurumlar arasında güven yok, bir araya gelip kucaklaşamıyorlar. Kurumlar arası güven ve işbirliği bir an önce tesis edilmeli. Yanlışlar bir değil bine dönüşmüştür. Kurumlar arasındaki yanlışların bedelini vatandaş ödüyor. Ülkeyi küresel ekonomik dalgalar idare edecekse, siyaset ve diğer kurumlar niye var? Kendi dönemini değil ülke geleceğini düşünmek, tabutu kadar insan olmamaktır. 'Ben bu ülkenin sorumlu yetkilisiyim, yarın da önemli, gerekli tedbirleri alıp güçlü ekonomiyi inşa etmek zorundayım' derseniz tabutu kadar insan olmaya isyan etmişiniz demektir. Türkiye'nin ihtiyacı, tabutu kadar insan olmaya isyan edenlerdir.”

Kaynak:
Bu haber toplam 854 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri