Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şener'i kızdıran soru

14 Mayıs 2008 / 09:23
'Enerjini niçin partin için harcamıyorsun?' sorusu Şener'i kızdırdı.

AK Parti'ye alternatif siyasi oluşum projelerinde adı geçen eski Devlet Bakanı Abdüllatif Şener dün hayatının en zor anlarını yaşadı. Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ)'nin hazırladığı ve yerel Köroğlu Televizyonu'nda yayımlanan programda bir avukatın sorusu, Şener'in sinirlerini bozdu.

Bolu Barosu avukatlarından Yüksel Gültekin, "AK Parti'nin birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğu şu günlerde, enerjinizi partinin kapanmaması için harcamanız gerekmez mi?" sorusunu yöneltti.

Soruya kızan Şener, avukat Gültekin'e yüklendi. 'Bu şahıs' diye hitap ettiği Gültekin'in partinin kuruluş aşamasında hiçbir çile çekmediğini belirterek, "Muhtemeldir ki partinin kuruluş aşamasında AK Parti'ye karşı olmuş, daha sonra parti iktidara geldikten sonra AK Parti'nin içerisine girmiş, iktidardan yana olmak bazı imkânlar getirdiği için bu coşkuyla savunma tutkusuna girmiş biri." diye konuştu.

AK Parti'nin kuruluşunda kimlerin destek verdiğini, kimlerin destek vermediğini, kimlerin kuruluşunu engellemek için çaba harcadığını yakından izlediklerini kaydetti. Şener, şöyle devam etti: "AK Partililerin kütüphanelerine koydukları AK Parti programını ben hazırladım. Gece gündüz her cümleyi her kelimeyi tarttım. Sıkıntısını, çilesini ve zorluklarını yaşadım. Ama nedense bu dönemlerde bu oluşumu boğmaya onradan kraldan fazla kralcı kesildi. Samimi değiller."

Şener, 'Televizyon televizyon dolaşıyorsun.' eleştirisine ise "Doğru, televizyonlarda konuşuyorum. Ama ben hükümetteyken de konuşuyordum." cevabını verdi.

Zaman - Cahit Kılıç

Bu haber toplam 838 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri