Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Senin feriştahın gelsin

10 Ekim 2008 / 09:25
Sarıgül, işadamı Cem Boyner'e başkan adaylığı teklifi götüren CHP lideri Baykal'a meydan okudu.
"Şişli'ye taşeronlarını göndermesin, gücü yetiyorsa kendisi gelsin."

İşte bu sözler Mustafa Sarıgül'e ait. Şişli'ye Boyner'i düşünen Baykal'a hodri meydan dedi. Sarıgül seçimlere ya bağımsız ya da DSP'den gireceğini söyledi.

Boyner değil, feriştahı gelsin

Yerel seçimlerden Şişli'de yüzde 70'in üzerinde oy alarak seçimden zaferle çıkacağını ifade eden İstanbul Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, "CHP, Şişli için Cem Boyner üzerinde çalışıyor. Buraya Cem Boyner değil, feriştahı gelsin" diyerek Baykal'a göndermede bulundu. Sarıgül, Koza İpek Medya Grup Başkanı Fatih Karaca'ya nezaket ziyaretinde bulundu.

Şişli film seti değil

“Sayın Baykal, Şişli'ye taşeronlarını göndermesin, gücü yetiyorsa kendisi gelsin" diyen Sarıgül, adaylık için bazı sinema sanatçılarının isimlerinin geçtiğini belirterek, "Şişli bir film seti değil. Şişli halkı da film setinde oynayanlara çok bakmaz. Herkes kendi işini yapmalı" diye konuştu.

Seçimlerde CHP'ye başarı şansı tanımayan Sarıgül, 5 ay kala İstanbul, Ankara, Adana ve Kayseri gibi büyükşehirlerde CHP'nin bir tane adayı bile olmadığını belirtti. Baykal'ın çıkıp delikanlıca, mertçe "Ben 81 ilin 50 tanesini kazanacağım" diyemeyeceğini anlatan Sarıgül, "Bunu diyemiyorsa, ana muhalefet lideri olarak orada durmasının bir anlamı yok" ifadesini kullandı.

Türkiye adına mücadele

"Benim Baykal'la olan mücadelem Türkiye adına devam edecektir" diyen Sarıgül, Baykal'ı eleştiri yağmuruna tuttu. Sarıgül, "Bugün Türkiye'ye en büyük zararı veren politikacı Baykal'dır. Hiçbir şey üretmemektedir. Türkiye'nin gelişmesi, güçlenmesi, medeni ülkeler seviyesine çıkması için Baykal'ın ana muhalefet lideri olarak son 5 yılda bir tane önerisi var mı?" sorusunu yöneltti.

Garibin tek derdi

Baykal'ın tek derdinin Şişli'de yerel seçim kazanmak olduğunu söyleyen Sarıgül, "Garibin tek derdi var, Şişli'yi kazanmak. Hadi gel de kazan" diyerek meydan okudu.

Ya bağımsız ya DSP

Mustafa Sarıgül, 2009'un Mart ayındaki yerel seçimlere yoğun bir şekilde hazırlandıklarını söyledi. "Şişli'de bundan sonra ben konuşmayacağım, yaptığımız eserler konuşacak" diyen Sarıgül, "Ben adaylığımı şu anda bağımsız düşünüyorum. Boynumu Baykal'a kesinlikle uzatmam. Ama Türkiye'de bu emeğini nereye verirsin dersen, sadece Zeki Sezer'le konuşarak DSP'ye veririm" dedi.

Bugün
Bu haber toplam 1082 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri