Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Serdar Turgut'dan ilginç Öcalan çıkışı!

15.07.2010 00:06
Serdar Turgut Habertürk ekranlarında yine çarpıcı bir çıkış yaptı. Kürt sorunu için çözüm arayışlarında Öcalan'la pazarlığın kaçınılmaz olduğunu söyledi ve...

Başbakan'ın terör konulu liderler turunu yorumlayan Serdar Turgut Habertürk ekranlarında yine çarpıcı bir çıkış yaptı. Ece Üner'in moderatörlüğünde gündemi değerlendiren Turgut, Kürt sorunu için çözüm arayışlarının tıkandığı nokta olan 'muhattap sorunu'na dikkat çekti. Habertürk yazarı çözüm için Abdullah Öcalan'la pazarlık konusunnu yeniden gündeme getirdi.

Ece Üner'in 'Öcalan'la bir pazarlık mümkün müdür?' sorusuna 'İallah şu anda devlet Öcalan'la pazarlık yapıyordur' diyerek yanıtlayan Turgut, Üner'i de şaşırttı.

Ece Üner: Mehmet Faraç'ın ilginç bir yazısı var Öcalan'ın önerilerine dair. Öcalan'ın silahlı güçleri belli bir alanda toplama önerisini değerlendirmiş. Sizce Öcalan'la bir pazarlık yapılıyor mudur?

Serdar Turgut: İnşallah şu anda devlet Öcalan'la pazarlık yapıyordur. Bu bazı kesimleri çok rahatsız da etse şu aşamada kaçınılmaz bir durum. Ülkemizin geleceği için yapılması gerekiyorsa mutlaka yapılmalı.

Ece Üner: Ama hükümet BDP ile bile görüşmezken bu nazıl olacak?

Serdar Turgut: Bunların bir önemi yok, siyaseten söylenmiş şeyler sonuçta.

Daha önce de Nazlı Ilıcak, Ergun Babahan gibi yazarların  benzer önerilerde bulunması sert tartışmalara yol açmıştı. İç işleri Bakanı Beşir Atalay'ın medya yöneticileriyle yaptığı toplantıda ise Habertürk Genel Yayın Yönetmeni Yiğit Bulut, Öcalan'la pazarlık önerisini getiren yazarlara ortak ekran yasağı önermişti. Böylece Bulut'un konuya dair serttavrına rağmen konu yine Habertürk ekranlrında gündem getirilmiş oldu.

İşte o anlar:

Bu haber toplam 1522 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri