Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Seri gözaltılar İstanbul'a sıçradı

01 Temmuz 2008 / 10:40
Ankara'nın yanı sıra İstanbul'da da operasyon yapılıyor. ADD üyesi olduğu bildirilen 17 kişinin de İstanbul'da gözaltına alındı. Toplam gözaltı sayısı 24'e çıktı.
Ergenekon operasyonu kapsamında Ankara'nın yanı sıra İstanbul'da da operasyon yapıldığı bildirildi. Atatürkçü Düşünce Derneği üyesi olduğu bildirilen 17 kişinin de İstanbul'da gözaltına alındığı iddia edildi. Verilen bilgilere göre, son Ergenekon operasyonu çerçevesinde gözaltıların Ankara ile birlikte 24 olduğu bildirildi.

ATO VE ADD GENEL MERKEZİNDE POLİS TARAFINDAN ARAMA YAPILIYOR

''Ergenekon soruşturması''nı sürdüren İstanbul Cumhuriyet savcılarının talimatı kapsamında, Ankara Ticaret Odası (ATO) ve Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Merkezinde polislerce arama yapılıyor.

Sabah saatlerde ATO'ya gelen çalışanlar, başkanlık katında ATO Başkanı Sinan Aygün'ün odasına emniyet güçleri tarafından girilmesine izin verilmediğini gördüler.

Odaya giriş ve çıkışlar yasaklanırken, ATO'ya çevik kuvvet ekipleri sevk edildi.

ADD'nin Batıkent'teki genel merkezinde polis tarafından yürütülen arama da devam ediyor.

Öte yandan, ATO yetkilileri Sinan Aygün ''gözaltına alınmadığını ifadesi başvurulmak üzere Ankara Emniyet Müdürlüğüne götürüldüğünü ve kısa bir süre sonra ATO'ya gelerek açıklama yapacağını'' savundular.

Kaynak:
Bu haber toplam 692 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri