Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sette seyis kayboldu

07.08.2009 16:38
Cem Yılmaz'ın Yahşi Batı filminin çekimlerinin sürdüğü Kemerburgaz'da şok yaşanıyor. AKUT ekibi sette...

Cem Yılmaz’ın yeni filmi “Yahşi Batı” setinde kaybolan seyis dün geceden beri aranıyor. Seyisin bindiği at ölü olarak bulundu. Atın bulunduğu gölde dalgıçlar arama yapacak.

Cem Yılmaz'ın Kemerburgaz'da çekimlerini gerçekleştirdiği Yahşi Batı filminin  bitmesinin ardından bir çalışanın kayıp olduğu ortaya çıktı. Dün akşam saatlerinden itibaren set çevresinde arama yapan ekipler henüz bir sonuca ulaşamadı.

Film setinde kaybolan kişinin seyis Ramazan Eser olduğu belirlendi.

ATLA GEZİNTİYE ÇIKMIŞ

99130Filmde kullanılan atların bakımını yapan Eser, zaman zaman ormanda at üzerinde gezintiye çıkıyordu.  Akşam saatlerinde 'atın stresini almak için gezintiye çıkıyorum' diye setten
ayrılan Ramazan Eser, geri dönmedi.

TEK UMUDUMUZ GECEYİ BİR YERDE GEÇİRMİŞ OLMASI

Eser'in akşam yemeğini kadar dönmemesi üzerine telaşlanan set çalışanları, durumu Jandarma'ya bildirdi. Jandarma ve Sivil Savunma ekipleri Eser'i bulabilmek için dört koldan çalışma başlattı.

BİNDİĞİ AT ÖLÜ BULUNDU

Dün kaybolan Eser'i arama çalışmaları devam ederken, Eser ile birlikte kaybolan at, platoya oldukça uzak bir alandaki gölet kıyısında ölü bulundu. Eser'i bulmak için,İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sivil Savunma Ekipleri, Halkalı Jandarma Komando Taburu, İl Jandarma ekiplerine bağlı köpek timi de arama çalışmalarına katılıyor. Arama çalışmaları hem karadan hem de havadan devam ediyor. Jandarma helikopteri de arama çalılşmalarına katılıyor.

DALGIÇLAR ATIN BULUNDUĞU GÖLDE ARAMA YAPACAK

Uşak'tan 11 kişilik bir ekiple film setindeki atlara bakmak için İstanbul'a gelen seyis Ramazan Eser, atın ölü bulunduğu gölde aranacak. Gölde jandarmalar tarafından önce kancalar yardımıyla bir arama yapıldı; ancak sonuç alınamadı. Eser'i bulmak için Saroz körfezinden gelecek bir dalgıç ekibinin beklendiği belirtildi. Dalgıçların bölgeye ulaşmasıyla arama çalışmalarının gölette devam edeceği kaydedildi.

FİDA FİLM VE CMYLMZ FİKİRSANAT'TAN YAZILI AÇIKLAMA

Bu arada "Yahşi Batı" filmini çeken FİDA Film ve CMYLMZ Fikirsanat'tan yazılı bir açıklama geldi. Açıklamada şöyle denildi:

" FİDA Film ve CMYLMZ Fikirsanat ortak yapımı olan ve çekimleri Kemerburgaz’da devam eden ‘Yahşi Batı’ filminin 6 Ağustos 2009 tarihinde günlük çekimin bitimi sonrası, film için Uşak’tan getirilen atların sorumlularından biri olan Ramazan ESER akşam üzeri atlardan biriyle dolaşmaya çıkmıştır. Ramazan Eser’in akşam yemeğine kadar dönmemesi üzerine Uşak’tan gelen diğer at sorumluluları filmin prodüksiyon ekibini haberdar etmiş, prodüksiyon sorumluları da arama çalışmaları için Jandarma ve Sivil Savunma ekiplerine haber vermiştir. Jandarma, AKUT, Sivil Savunma ekiplerinin gece başlayan ve ertesi güne kadar karadan ve helikopter desteğiyle devam eden yoğun arama çalışmaları halen devam etmektedir. Konu bu aşamada Emniyet ve Kurtarma ekiplerine intikal etmiş olup, haber beklenmektedir. "

Kaynak:
Bu haber toplam 1962 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri