Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Seval Türkeş'ten Bahçeli'ye ağır sözler

23.09.2010 11:26
Alparslan Türkeş Vakfı Başkanı Seval Türkeş, MHP lideri Devlet Bahçeli ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu

Alparslan Türkeş Vakfı Başkanı Seval Türkeş, Alparslan Türkeş'in mezarının ancak merhumun yetiştirdiği milyonlarca ülkücünün rızası alınarak yapılabileceğini belirtti.

Seval Türkeş, yazılı açıklamasında, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin
22 Eylül 2010 tarihinde, Alparslan Türkeş'in mezarının devlet mezarlığına
nakledileceği yönünde açıklamalarda bulunduğunu anımsattı.

Türkeş'in vefatının ardından mezarın yapım, bakım, onarım, koruma ve
kollanması amacıyla Ekim 1997’de Alparslan Türkeş Vakfının kurulduğunu ve bugüne kadar mütevazı şartlarda çalışmaları yürüttüğünü ifade eden Seval Türkeş, şunları kaydetti:

BİR TENEKE SU İLE KABİR ZİYARETİ

"Bugüne kadar Alparslan Türkeş’in makamında oturan Bahçeli, onun misyonununu ve hatırasını yaşatmak için kurulan bu vakfa, en küçük maddi ve manevi destekte bulunmamıştır. Misyonuna, hatırasına ve aile ocağına saygı ve ilgi göstermediği Türkeş ile ilgisi sadece bayramdan bayrama bir teneke su ile kabrini ziyaret etmekten öteye gitmemiştir.

MEZARDAN MEDET UMUYOR

Türkeş’in yetiştirdiği çok değerli ülkücü kadroları basiretsiz yönetimi ile dağıtan Bahçeli, son günlerde meydana gelen tabloyu milletin karşısına çok güçlü projeler ile çıkarak lehine çevirmesi gerekirken, mezardan medet umması bizim açımızdan fevkalade üzüntü verici olmuştur. Çok büyük hata yapmıştır. Türkeş’in mezarının nakli ile ilgili bugüne kadar bize en ufak bir haber intikal etmemiştir. Böyle bir projenin bulunmadığı da hükümet yetkilileri tarafından açıklanmıştır. Mezarın nakli ancak ve ancak Alparslan Türkeş’in yetiştirdiği milyonlarca ülkücünün rızası alınarak yapılabilir."

Bu haber toplam 2690 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri