Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Eşine az rastlanacak sevgi

13.02.2010 13:38
Yarın 14 Şubat Sevgililer Günü. Birçok insan bugünü fırsat bilip sevgisini dile getiriyor. Oysaki sevgi bir güne sığmayacak kadar büyük ve yüce bir duygu.

Malatya'da yaşayan Adıgüzel çifti bu duyguyu yaklaşık bir asırdır gerçek anlamıyla yaşıyor. Onlar bir asra yaklaşan sevgi dolu evlilikleriyle de herkese örnek oluyor. Onlar ilerlemiş yaşlarına rağmen, her fırsatta birbirine sevgilerini dile getiriyor. Malatya'nın Arguvan ilçesine bağlı Yazıbaşı köyünde yaşayan 112 yaşındaki Abdullah Adıgüzel, 91 yıl önce severek evlendiği 110 yaşındaki Elif Adıgüzel'in Sevgililer Günü'nü kırmızı gül vererek kutladı. 91 yıldan beri aynı yastığa baş koyduğu kocasından kırmızı güller alan Elif nine kendilerini hayata bağlayan şeyin, yaklaşık bir asırdan beri birlikte oldukları kocasıyla aralarındaki sevgi olduğunu kaydetti. Adıgüzel, duygularını şöyle dile getirdi: "Kocamla birbirimizi yüz yılı aşkın bir süre öncesinden beri tanıyoruz. Severek evlendik. Aradan geçen uzun yıllarda çok şey yaşadık. Kaybettiğimiz çocuklarımız oldu. Üzüldük, sevindik. Acı ve tatlı birçok anımız oldu. Hep yanımdaydı. Yaşadığımız zorluklar, kıtlıklar oldu, ancak birbirimizi kırmamaya gayret ettik. Onunla mutluyum.'' Günümüzde yapılan birçok evliliğin kısa sürede bitme aşamasına geldiğini ifade eden Elif Adıgüzel, "Mutsuz olan ve birbirlerini kıran çiftlere üzülüyorum.'' dedi.

Karısından hiç ayrılmadığını dile getiren Abdullah Adıgüzel de severek evlendikleri eşiyle uzun bir birliktelik geçirdiklerini anlattı. Adıgüzel, "91 yıllık evliliğimiz süresince bir tek Çanakkale'de yaptığım askerlik döneminde ayrı kaldık. Uzun ömrümüz boyunca hayat arkadaşım beni hiç bırakmadı.'' diye konuştu. Adıgüzel çiftinin en küçük oğulları İbrahim Adıgüzel, anne ve babasının evliliklerinin köydeki herkes için örnek olduğunu, insanların uzun süreli evlilik karşısında şaşırdığını ifade etti.

Bu haber toplam 1240 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri