Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şevket Kazan'dan Çevik Bir İDDİASI

03.03.2010 23:56
Şevket Kazan'dan çok önemli bir iddia geldi.
Refahyol Hükümeti'nin Adalet Bakanı Şevket Kazan'dan çok önemli bir iddia geldi.

Şevket Kazan, 28 Şubat sürecinin önde gelen komutanlarından dönemin Genelkurmay 2’nci Başkanı emekli Orgeneral Çevik Bir’in Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın gizli danışmanlarından olduğuna dair duyumlar aldıklarını söyledi. Kazan “Çok ciddi duyumlarımıza göre, Çevik Bir İsrail’le ilgili askeri konularda Başbakan Recep Tayip Erdoğan’a gizli danışmanlık yapıyor” dedi.

Başbakan Erdoğan’ın Katar’daki temaslarına Alan Makovsy’nin de katıldığını hatırlatan Kazan, “Makovsky 28 Şubat sürecini, ABD Başkanı Savunma Başdanışmanı sıfatıyla 1996 yılında hazırladığı raporla tetikleyen kişi” diye konuştu. .

Kazan, 28 Şubat sürecinin perde arkasındaki gerçek gücün, şimdi AKP’nin arkasında olduğunu da belirtti.

Kazan, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın 28 Şubat ile ilgili “O zaman yetkili olduğunu söylediğiniz kişi 'Bin yıl sürecek' demişti, görüyorsunuz 10 yıl bile sürmedi” açıklamaları çerçevesinde günümüzde yapılan yargılamaları hatırlattı.Kazan, “Bugünkü yargılamalar kesinlikle 28 Şubat süreci ile ilgili değil. Bugünkü olanlar, mevcut hükümetle ilgili gelişmeler çerçevesinde olmuştur. 28 Şubat ile ilgiliyse Çevik Bir nerede, o dönemin Genelkurmay Başkanı nerede” dedi. Kazan sözlerini şöyle sürdürdü:

“28 Şubat sürecinin üzerine gidilmesi, sadece o tarihte yapılan Milli Güvenlik Kurulu çerçevesinde irdelenmemeli. Refah Partisi’nin kapatılma sürecinin de iyi irdelenmesi, o kararı verenlerin de bilgilerine başvurulması gerekir.”

Ceyhun Bozkurt / Avaztürk

Bu haber toplam 1680 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri