Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sezer'e İddia!

14 Ağustos 2008 / 11:09
Doğu Perinçek, Ahmet Necdet Sezer ile yüz yüze görüşerek kanunların reddedilmesi için telkinde bulunmuş
Ergenekon Terör Örgütü soruşturması kapsamında İşçi Partisi Genel Merkezi'nden çıkan bir belge, İP Genel Başkanı Doğu Perinçek'in, 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'e TBMM'den geçen bazı kanunlarla ilgili raporlar hazırladığını gösteriyor.

İŞÇİ PARTİSİ'NDE ELE GEÇİRİLEN BELGE

İşçi Partisi'nde ele geçirilen 11 Haziran 2003 tarihli, İşçi Partisi Genel Başkanlığı amblem ve "Sayın E.Tuğ. Veli Küçük" başlıklı ve Doğu Perinçek, İşçi Partisi Genel Başkanı imzalı belgede, "Sayın komutanımız. İkiz sözleşmeleri onaylayan kanun konusundaki görüşlerimi içeren Sayın Cumhurbaşkanı'mıza arz ettiğim mektup ve ekindeki hukuki açıklamayı bilgilerinize sunarım. Kanun henüz Cumhurbaşkanımız tarafından imzalanmamıştır; Meclis'e iadesi hukuken mümkündür. Saygılarımla" şeklinde ifadeler bulunduğu görüldü.

PERİNÇEK SEZER'E RAPOR VERMİŞ, GÖRÜŞÜNÜ SORMUŞ

Savcılık ifadesinde söz konusu belgenin içeriği sorulan Perinçek, ilginç itiraflarda bulundu. Yazının doğru olduğunu söyleyen Perinçek, İkiz yasalar olarak bilinen 'Ekonomik, Sosyal ve Kültürel Haklar Sözleşmesi' ve 'Medeni Siyasi Haklar Sözleşmesi' başlıklı uluslararası sözleşmelerin Meclis'te kanunlaşması üzerine, Çankaya'da Cumhurbaşkanı ile görüşerek bu yasalarla ilgili sözlü açıklama yaptığını ve bir dosya verdiğini, okuduklarını anlattığını, bu olayla ilgili değerlendirmesini sorduğunu söyledi.
Kaynak:
Bu haber toplam 1028 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri