Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sezer:Saygısızlık Etmem İşime Bakarım

28 Haziran 2008 / 12:19
"Ben yüzde 30 oy alan bir partiyi devralmadım." dedi.
Mersin'e partisinin il teşkilatı tarafından hazırlanan programlara katılmak için gelen Zeki Sezer, dinlenmeye çekilmeden önce gazetecilerin sorularını cevapladı. "DSP'de yeni bir genel başkan arayışı mı var?" şeklindeki soruya Sezer, "Ya da acaba Zeki Sezer ve bu kadrolarla işler iyi gidiyor eyvah kaygısı içinde olanlar mı var onu bilmiyorum. Birbirimizi biraz üzeceğiz ama ben yüzde 30 oy almış bir partiyi teslim almamıştım. Türkiye'nin her yerinde DSP konuşuluyor. Kendimle ilgili bir şey konuşmayım, ama DSP'ye güven duyulduğunu herkes söylüyor. Öyleyse bu güveni boşa çıkartacak bir duruş bir eylem içerisinde olmayız, o güvene mutlaka layık oluruz." diye konuştu.

DSP'nin oylarında düşüş olup olmadığına vatandaşın seçimde karar vereceğini belirten Sezer, seçimlerde partinin ileriye mi geriye mi gittiğinin ortaya çıkacağını söyledi. İnançlara saygılı laiklik anlayışı, sosyal adalet anlayışı ile Türkiye'de huzuru, büyümeyi getirecek DSP'ye her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulduğunu ifade eden Sezer, "O nedenle biz işimize yoğun bir şekilde devam ediyoruz. DSP'nin 2002'de bölünüp parçalanması ile AK Parti bu ülkenin başına musallat edilmişti. Şimdi yeni bir DSP'nin güçlenişinden kaygı duyanlar varsa ve yeni bir girişimi de yapacaklarsa da kendileri bilirler ama biz işimize devam ediyoruz. DSP çok sağlıklı yapısı inançlı kadrosu ile Türkiye'nin önünü açacak tek partidir." dedi.

Rahşan Ecevit'in büyükleri olduğunu ve ona saygısızlık etmeyeceklerini vurgulayan Sezer, ama işlerini en iyi şekilde yapmaya devam edeceklerini söyledi.

Rahşan Ecevit ile açıklamalarının ardından görüştüğünü belirten Sezer, neler görüştüklerinin aralarında olan bir şey olduğunu kaydetti. Sezer, "Farklı düşündüğümüz konular var. Bu da doğal. Farklı düşünüyor olmak kamuoyu önünde kavga etme sonucunu getirmez benim açımdan öyle bir şeye girmem ben işime bakıyorum." dedi.

Kaynak:
Bu haber toplam 850 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri