Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

SGK'u TEB'ni devre dışı bırakıyor

19 Ocak 2009 / 11:05
Sosyal Güvenlik Kurumu Başkan Vekili Fatih Acar, Türk Eczacıları Birliği ile protokol imzalanmazsa yarından itibaren eczacılarla üç yıl süreli e-sözleşme imzalayacaklarını bildirdi.
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkan Vekili Fatih Acar, eğer bugün Türk Eczacıları Birliği (TEB) ile ''ilaç alım protokolü'' imzalanmazsa yarından itibaren elektronik ortamda eczacılarla tek tek sözleşme imzalamaya başlayacaklarını bildirdi.

Acar, SGK'da düzenlediği basın toplantısında, TEB ile eczacıların sorunları konusunda birçok kez görüştüklerini dile getirdi. Son olarak geçen hafta çarşamba günü bir araya geldikleri toplantıda büyük ölçüde uzlaşma sağladıklarını ve cumartesi günü protokolü imzalamaya karar verdiklerini anlatan Acar, buna karşılık TEB'in her defasında süreci uzatmak için çalıştığını savundu.

Fatih Acar, üzerinde anlaşmış olmalarına rağmen cumartesi günü protokol imzalanmadığını, bugün de imzalanmazsa yarın saat 08.30'dan itibaren SGK'nın internet sitesine konulacak ''e-sözleşme'' ile eczacılarla tek tek 3 yıl süreli sözleşme imzalayacaklarını kaydetti.

Kaynak:
Bu haber toplam 1398 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri