Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

SHP'den CHP adayına eleştiri

05 Şubat 2009 / 13:29
Cilasun, yaptığı yazılı açıklamada, CHP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sefa Sirmen'in, Kur'an kurslarına ilişkin açıklamalarını eleştirdi.
SHP Genel Başkan Vekili Uğur Cilasun, ''Bir belediye başkan adayı, Diyanet İşleri Başkanlığına adaymış gibi vaatlerde bulunmak yerine, daha iyi ve yaşanılır bir kent için projelerini sunmalıdır'' dedi.

Cilasun, yaptığı yazılı açıklamada, CHP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sefa Sirmen'in, Kur'an kurslarına ilişkin açıklamalarını eleştirdi.

Sirmen'in sözlerini, ''bir belediye başkan adayının seçim vaadi olmaktan ziyade Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılabilecek bir açıklama'' şeklinde değerlendiren Cilasun, şunları kaydetti:

''Türkiye'de Kur'an kurslarının açılması ve din eğitiminin verilmesi Diyanet İşleri Başkanlığının görev alanına girmektedir. Belediyelerin hizmet alanı ise kentin ulaşım, ısınma, su, kültürel hizmetler gibi temel sorunlarına yönelik projeler üretmektir. Bu nedenle bir belediye başkan adayı, Diyanet İşleri Başkanlığına adaymış gibi vaatlerde bulunmak yerine, daha iyi ve yaşanılır bir kent için projelerini sunmalıdır.''

Cilasun, CHP'ye üye yapılan çarşaflı kişilerin bir süre sonra üyelikten vazgeçmelerini değerlendirirken de ''belediye kazanmak uğruna atılan kimi adımların ne kadar yanlış ve sonuç vermez bir davranış olduğunu gösterdiğini'' savundu
Kaynak:
Bu haber toplam 860 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri