Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sıcaklar ne kadar devam edecek?

04.08.2010 13:16
Hava sıcaklığı ülkenin güney, iç ve doğu kesimlerinde mevsim normallerinin 6 ile 8 derece üzerinde seyretmeye devam edecek...
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son değerlendirmelere göre hava sıcaklığı ülkenin güney, iç ve doğu kesimlerinde mevsim normallerinin 6 ile 8 derece üzerinde seyretmeye devam edecek. Öğle saatlerinden sonra Rize, Artvin, Kars, Ardahan, Van ve Hakkari çevrelerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış geçişleri görüleceği tahmin ediliyor.

Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeybatı, Akdeniz kıyıları ile zamanla Güney ve İç Ege'de batı ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

İstanbul: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, sabah saatlerinde puslu 31 derece.

Ankara: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 39 derece.

İzmir: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 33 derece.

Adana: Parçalı bulutlu, sabah saatlerinde puslu 34 derece.

Samsun: Parçalı bulutlu 32 derece.

Erzurum: Parçalı bulutlu 28 derece.

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 41 derece.

BÖLGELERE GÖRE HAVA DURUMU

Marmara: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı bulutlu geçecek. Sabah saatlerinde bölgenin doğusunda (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Bilecik) pus görülecek.

Ege: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı bulutlu geçecek.

Akdeniz: Doğusu ile zamanla bölge geneli parçalı bulutlu olacak. Sabah saatlerinde Adana ve Mersin çevrelerinde pus görülecek.

İç Anadolu: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı bulutlu geçecek.

Batı Karadeniz: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı bulutlu olacak. Sabah saatlerinde kıyı kesimlerinde (Zonguldak ve Bartın) pus görülecek.

Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde Rize ve Artvin çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Doğu Anadolu: Doğusu ile zamanla bölge geneli parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Kars, Ardahan, Van ve Hakkari çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı olacak.

Güneydoğu Anadolu: Az bulutlu ve açık geçecek. (CİHAN)

 


İŞTE 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ İLLERİN SICAKLIK DEĞERLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN İLLERİN SICAKLIK DEĞERLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN İLLERİN SICAKLIK DEĞERLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN İLLERİN SICAKLIK DEĞERLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN İLLERİN SICAKLIK DEĞERLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
Bu haber toplam 2034 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri