Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sıcaklık 6-8 derece düşüyor

28.03.2010 14:32
Yurt genelinde havalar tam ısınmaya başlamışken, bugün Balkanlar'dan yeni bir yağışlı hava dalgası daha gelecek. Pazartesi günü ülkenin büyük bölümünde yağış var.

Balkanlar'dan yeni bir yağışlı hava dalgası geliyor.

Marmara ve Ege Bölgesi’nde, ilerleyen saatlerde Batı Karadeniz ve Eskişehir ve Ankara çevreleri yağmurlu olacak. Rüzgar Ege, İç Anadolu ve Antalya'da kuvvetli esecek. Adana ve Doğu kesimlere ilerledikçe yağışlar bahar yağmurları şeklinde yerel ve kısa sürelerle görülecek.

Önce Trakya'ya, saat 15.00'ten sonra Marmara'nın büyük bölümüne sağanak yağmur gelecek. Yağışın başlamasıyla sıcaklık hızla düşecek. İç Anadolu'nun batısına kuvvetli sağanaklar ulaşacak.

Sivas, Niğde arasında ise yağışlar bahar yağmurları şeklinde sürecek.

Ege serinleyecek, kuvvetli rüzgar ve gök gürültülü yağmur olacak. Pazartesi sıcaklık daha fazla düşecek ama yağmur zayıflayacak, bulutlar Salı günü dağılacak. Akşam Bolu’dan başlayarak Batı Karadeniz, yağmurun etkisine girecek.

Güney ve Doğu kesimlerdeki yağışlar ise bahar yağmurları şeklinde görülecek. Pazartesi günü cephesel ve kuvvetli yağışlar bu kesimlere de ulaşacak.

BÜYÜK KENTLERDE DURUM

İstanbul güneş güneşli ve ılık başlayacak. Ancak bu durum hızla değişecek. Öğleden sonra ve akşam saatlerinde sağanak yağış görülecek.

Yağış öncesinde 16 dereceye kadar çıkacak hava sıcaklığı, yağışın başlamasıyla hızla düşecek.

Bahar mevsimine aldanılmamalı, dikkatli giyinilmeli.

Derbi maç sırasında sağanak yağmur ve sert rüzgar var. Akşam sıcaklık 10 dereceye inecek.

Ankara güne açık ve oldukça sıcak başlayacak. Sıcaklık 20 dereceyi görecek, akşam Başkent de sağanak yağmurlu olacak.

İzmir'de aralıklı yağmur ve sert rüzgar etkili olacak. Sıcaklık 14-15 derece hissedilecek. Rüzgar Bursa'da akşama doğru kuvvetlenecepk. Adana yağmurlu ve sıcak.

-UYARILAR-

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Malatya, Elazığ, Adıyaman, K.Maraş, Osmaniye ile Adana'nın kuzey ilçelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Sel, Taşkın vb.) vatandaşların ve ilgililerin tedbirli ve dikkatli olması gerekmektedir.

KAR ERİMELERİ VE ÇIĞ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunun yüksek ve eğimli yerlerinde kar erimeleri ve çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

-BÖLGELERDE HAVA-

MARMARA: Az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden sonra Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Balıkesir ve Çanakkale çevreleri, öğle saatlerinden itibaren bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Sabah saatlerinde Tekirdağ çevrelerinde sis görülecek.

EGE: Az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu,sabah saatlerinden sonra İzmir, Aydın ve Manisa çevreleri, öğle saatlerinden itibaren bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

 

AKDENİZ: Doğusu ile zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz ile öğle saatlerinden itibaren Batı Akdeniz aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; K.Maraş, Osmaniye ile Adana'nın kuzey ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Eskişehir ile Ankara'nın batı ilçeleri (Polatlı, Beypazarı, Nallıhan), akşam saatlerinden sonra Ankara, Eskişehir, Çankırı ve Kırıkkale, gece saatlerinden itibaren Konya, Karaman, Aksaray, Nevşehir, Niğde, Kayseri, Kırşehir ve Yozgat çevrleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Zonguldak, Bartın, Bolu, Düzce ve Karabük çevreleri, akşam saatlerinden sonra bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde Çorum çevreleri sağanak yağışlı geçecek. Doğu Karadeniz'in yüksek ve eğimli yerlerinde kar erimeleri ve çığ tehlikesine karşı dikkatli olunması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren güney ve batısı aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Malatya ve Elazığ çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Bölgenin doğusunun yüksek ve eğimli yerlerinde kar erimeleri ve çığ tehlikesine karşı dikkatli olunması gerekmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Adıyaman çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Bu haber toplam 982 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri