Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şiddetli fırtına batıda etkili oluyor

23 Ocak 2009 / 11:29
Muğla'da, şiddetli fırtına nedeniyle Muğla Devlet Hastanesinin çatısı çöktü.
Muğla'da, şiddetli fırtına nedeniyle Muğla Devlet Hastanesinin çatısı çöktü. Hastaneye tedavi için gelen 3 kişi, çöken çatının parçalarının altında kalarak yaralandı.

Muğla'da sabah saatlerinde başlayan ve aralıksız devam eden şiddetli fırtına, günlük yaşamı olumsuz etkiliyor. Saatteki hızı 70 kilometreye ulaşan fırtına sonucu Muğla Devlet Hastanesinin Acil Servis kısmının çatısı çöktü.

Hastaneye gelen Rahime Oktay, Sevlan Pehlivan ve soyadı öğrenilemeyen Mutlu adlı kişi, çöken çatının parçaları altında kalarak yaralandı. Yaralılara ilk müdahale Muğla Devlet Hastanesi Acil Servisinde yapıldı.

Olayın ardından bölgeye gelen Sivil Savunma, Muğla Belediyesi ve itfaiye ekipleri, hastane çevresindeki çok sayıda aracı çekici ile uzaklaştırarak vatandaşların bölgeye girmesine izin vermedi.

Hastaneye gelerek yaralıların sağlık durumu hakkında bilgi alan Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün, şiddetli fırtına nedeniyle itfaiye ve zabıta ekiplerini teyakkuza geçirdiklerini belirterek, ''Aldığımız bilgilere göre, fırtına nedeniyle kent merkezinde devrilen ağaçlar var. Pazar Camisi minaresi zarar görmüş. Ekiplerimizin kent merkezinde hasar tespit çalışması sürüyor'' dedi.

Bu arada, fırtına nedeniyle kentin bazı bölümlerine elektrik verilmediği öğrenildi.

DATÇA'DA OKULLAR SAATTEKİ HIZI 110 KİLOMETREYE ULAŞAN FIRTINA NEDENİYLE TATİL EDİLDİ

Muğla'nın Datça ilçesinde, fırtına nedeniyle okulların tatil edildiği bildirildi.

Datça Kaymakamı Mustafa Kaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçede dün geceden bu yana etkili olan fırtınanın saatteki hızının 110 kilometreye ulaştığını belirterek, ''Bu nedenle okulların tatil edilmesine karar verildi'' dedi.

İlçede, fırtınanın hasara neden olduğu öğrenildi.

DENİZLİ'DE GECE SAATLERİNDE BAŞLAYAN KUVVETLİ RÜZGAR, BİRÇOK İŞ YERİNDE MADDİ HASARA NEDEN OLDU

Denizli'de dün gece saatlerinde başlayan kuvvetli rüzgar, bir çok işyerinde maddi hasara sebep oldu.

Denizli'nin birçok semtinde etkili olan şiddetli rüzgar, iş yerlerindeki afiş ve reklam panolarını yerinden söktü. Bayramyeri Meydanı'nda dev reklam panosu, rüzgarın etkisiyle devrildi. Denizli İtfaiye Müdürlüğü ekipleri tarafından indirilen reklam panosu maddi hasara yol açarken, şans eseri herhangi bir yaralanma olayı meydana gelmedi.

Meteoroloji yetkilileri, kentte lodosun bugün ve yarın da etkili olacağını belirterek, vatandaşların dikkatli davranmasını istedi.

Pazar gününe kadar devam etmesi beklenen lodosun hızının, zaman zaman saatte 60-70 kilometreye çıktığı bildirildi
Bu haber toplam 846 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri