Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şiddetli kar yağışı Türkiye'ye Girmek Üzere

24 Kasım 2008 / 08:01
Avrupa'yı beyaza bürüyen kar, Yunanistan ve Bulgaristan'ı da teslim aldı.
Yılın ilk karı Avrupa'yı esir aldı. Pek çok ülkede otoyollar kilitlendi, trafik kazaları meydana geldi.

Avusturya'da dört kişi hayatını yitirdi. İsviçre'nin yüksek bölgelerinde ise rüzgarın şiddeti 190 kilometreye kadar ulaştı, ülke genelinde birçok kentte ulaşım sorunu boy gösterdi. Avrupa kışa girmenin telaşını ve hazırlıksızlığını yaşarken, komşu Yunanistan ve Bulgaristan da kara teslim oldu.

SICAKLIK DÜŞECEK

Bolu'da gece kent merkezinde yağmur yağışı etkili olurken, yüksek kesimlere ise kar düştü. Abant'ta kar kalınlığı 6, Kartalkaya'da ise 15 santimetreye ulaştı. Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden Uludağ'da önceki akşam saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı sonrası kar kalınlığı 15 santimetreye ulaştı. Mersin'in Erdemli İlçesine bağlı Kızkalesi Beldesi'nde de deniz üzerinde 4 ayrı noktada oluşan hortum balıkçılara zor anlar yaşattı. Anamur ve Bozyazı ilçelerinde ise etkili olan yağış ve fırtına sırasında muz ve çilek seraları sular altında kaldı. Meteoroloji Müdürlüğü, hava sıcaklıklarının daha da düşeceği ve batı bölgelerde kar yağışının görüleceği uyarısında bulundu.

MACARİSTAN'DA 6 KİŞİ ÖLDÜ

Macar yetkililer, son günlerde Budapeşte'de etkili olan soğuklar nedeniyle sokaklarda yaşayan insanların donma tehlikesi geçirdiklerini, evsizlerin 6'sının donarak öldüğünü, 20 evsizin de hastaneye kaldırıldığını kaydettiler.

Hastaneye kaldırılanların tedavilerinin sürdüğünü belirten yetkililer, Budapeşte Belediyesi'nin, ölümlerin önüne geçebilmek için, sokak sokak dolaşarak, evsizleri barındırma evlerine taşıdığını bildirdiler.

Bu haber toplam 868 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri