Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Aman Başbakan görmesin!

29.09.2009 00:08
Belediye başkanı makam odasında sigara içerken görüntülendi

Türkiye'de 19 Temmuz'dan itibaren umuma açık kapalı mekanlarda tütün ve tütün mamüllerinin kullanımının yasaklanmasının ardından, gerçekleştirilen sıkı denetimler yasağı delenleri affetmedi. Ancak Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, sigara içerken görüntülendi. Külcü, kendisini çeken gazetecilere "Aman çekmeyin biz sigara içenler yasağa tabii ki, uyuyoruz ama işimiz acele olduğu için bir sigara içip kalkacağız" dedi.

Yusuf ÇINAR / ÇORUM (AHT)

Türkiye'de 19 Temmuz'dan itibaren umuma açık kapalı mekanlarda tütün ve tütün mamüllerinin kullanımının yasaklanmasının ardından, gerçekleştirilen sıkı denetimler yasağı delenleri affetmedi. Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü "Kamu binalarında yasağa uyum oranı yüzde 99.6, özel işletmelerde yüzde 99.2 ve toplu taşım araçlarında da ise yüzde 99.4 uyum var'' açıklamasında bulundu.

Vatandaşların büyük oranda uyum sağladığı yasak Osmancık İlçesi Belediyesi'ni ziyareti sırasında ilçe belediye başkanının makamında sigara içen Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü tarafından delindi. Muzaffer Külcü sigara içerken kendisini çeken gazetecilere "Aman çekmeyin biz sigara içenler yasağa tabii ki uyuyoruz ama işimiz acele olduğu için bir sigara içip kalkacağız" dedi.

Başkan Külcü, Osmancık İlçesi Belediyesi'ni ziyareti sırasında İlçe belediye başkanının makamında sigara içerken gazetecilere yakalanan başkan "Çekmiyorsunuz değil mi?" diyerek görüntü alınmamasını rica etti. Aniden içeriye giren gazetecileri karşısında gören Başkan Külcü ve beraberindekiler gazetecilere "Çekmiyorsunuz değil mi?" diyerek görüntü alınmamasını rica etti. Ancak www.osmancık.com.tr sitesinde başkanın sigara içerken çekilmiş fotoğrafı yayınlandı.

Bu haber toplam 1638 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri