Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sigara tiryakileri takipte

21 Mayıs 2008 / 10:41
Tiryakiler büyük kuşatma altında.

Kapalı mekanlarda sigara yasağı tüm hızıyla sürüyor. Zabıta, yasağı delene anında ceza kesiyor. Türkiye'nin birçok yerinde sigara bırakma kampanyaları başladı.

Kapalı mekanlarda sigara yasağının yürürlüğe girmesiyle ilk cezalar da kesilmeye başlandı. Adana ve Ankara'da yasağı delenlere 62 YTL'lik para cezaları kesildi. Türkiye'nin birçok yerinde de sigara bırakma kampanyaları başladı. “Tütün Mamullerinin Zararlarının Önlenmesine Dair Kanunda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun”un uygulamaya konmasının ardından birçok yerde sıkı denetimler de başladı.

ZABITA İŞ BAŞINDA

Adana Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, belediye hizmet binasında denetimlerde bulunarak, bir kişiye para cezası kesti. Zabıta, belediye binasındaki ofisleri tek tek gezerek üst düzey personel ve çalışanların sigara içip içmediğini kontrol etti. Denetimlerde belediye çalışanı Mustafa G'nin yasağa karşın sigara içtiğini tespit etti. Mustafa G. hakkında, Kabahatler Kanunu'nun 39. maddesi uyarınca tutanak düzenleyen ekipler, 62 YTL para cezası uyguladı.

POLATLI'DA ESNAFA CEZA

Ankara'nın Polatlı ilçesinde de, ilk ceza, iş yerinde sigara içen esnafa uygulandı. Mağazasında sigara içen Coşkun Türkyaman'a “iş yerinde sigara yasağına uymayarak sigara içtiği” gerekçesiyle ceza kesildi.

Yozgat Belediyesi'nde de “Elveda Sigara” kampanyası başlatıldı. Belediye hizmet binası girişine konulan kutuya ilk sigara paketini Belediye Başkanı Yusuf Başer bıraktı. Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Orhan Tolunay da sigarayı bırakan personelini takım elbise ile ödüllendireceğini duyurdu.

Kaynak:
Bu haber toplam 826 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri