Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sigara Yasağında Geri Adım Yok!

14 Temmuz 2008 / 07:41
Sigara yasağı nedeniyle alışveriş merkezine ilginin düştüğü tepkileri üzerine, gerekirse yasak öne alınacak..
Alışveriş merkezlerindeki kafe ve restoranlarda uygulanan sigara yasağı nedeniyle müşterilerini caddelerdeki kafe ve restoranlara kaptıran alışveriş merkezlerinin "ciromuz düştü' tepkisi üzerine hükümet harekete geçti.

Sigara yasağının başladığı 19 Mayıs tarihinden bu yana sıkıntıya giren kafe ve restoranlar milletvekillerini mektup ve e-mail yağmuruna tuttu. Haksız rekabetle karşı karşıya kaldıkları yönünde eleştirilerde bulunan alışveriş merkezlerindeki durum Dünya Sağlık Örgütü ile iki bilimsel kurumla yapılacak bir çalışma sonucunda tespit edilecek.

Sigara yasağına ilişkin yasal düzenlemenin mimarlarından Meclis Sağlık Komisyonu Başkanı AKP Trabzon Milletvekili Cevdet Erdöl, "Alışveriş merkezlerindeki kafe ve restoranlardaki sıkıntı sigaradan mı yoksa mevsimsel nedenlerden mi kaynaklanıyor, bunu Dünya Sağlık Örgütü'nün de içinde bulunduğu ve iki bilimsel kurumla bir çalışma ile araştıracağız. Bilim adamları da bu konuda destek olacak" dedi.

Alışveriş merkezlerindeki kafe ve restoranlarla dışarıdaki kafe ve restoranların müşteri durumları ve cirolarının yapılacak araştırmayla karşılaştırılacağını anlatan Erdöl, "Sigara yasağının diğer yerlerde de erkene alınmasını tavsiye edebiliriz. Ama hiçbir şekilde sigara yasağından geri adım atılmayacak" diye konuştu. -
Kaynak:
Bu haber toplam 626 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri