Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

SİGARAYI BIRAK RİZE ÇAYI İÇ!

20 Mayıs 2008 / 22:42
Sigara yasağının başlamasıyla birlikte harekete geçen Rize Dernekler Federasyonu, "Bırakalum sigarayı, içelim Rize çayu" kampanyası başlattı.
Kadıköy İskele Meydanı'nda Rize Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Yurtman tarafından başlatılan kampanya çerçevesinde vatandaşlara bedava çay dağıtıldı.

Sigarayı Bırakma Merkezi'nin de desteklediği kampaya sırasında meydanda sergilenen ve yöresel kıyafetler içinde elindeki orakla sigarayı kesen maket, büyük ilgi gördü.

Bazı vatandaşlar ise bedava çay içmek ve kampanya hakkında bilgi almak için adeta bir birleriyle yarıştı. Bol bol Horon tepen Rizeliler, çevredeki vatandaşları da sigarayı bırakmaya davet etti.

Kampanya hakkında bilgi veren Rize Dernekler Federasyonu Başkanı Ahmet Yurtman, sağlıklı nesillerin yetişmesi ve sigaranın verdiği zararların bilinmesi için kampanya başlattılarını söyledi.

Bugün başlayan sigara yasağının bir başlangıç olduğunu belirten Yurtman, insanların sigarayı bırakmak için bahane aradıklarını, yasağın sigarayı bırakmayı düşünenler için iyi bir fırsat olduğunu ifade etti.

Dernekler Federasyonu Gençlik Komisyonu Başkanı İrfan Serdar da, herkesi sigara yerine Rize çayı içmeye davet ettiklerini belirtti.
Kaynak:
Bu haber toplam 1020 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri