Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şike Operasyonunda Yeni Dalga

08.04.2010 11:21
Futbol camiasında deprem etkisi yapan ve 27 kişinin tutuklanarak cezaevine gönderildiği operasyonun devamında 10 kişi daha gözaltına alındı.

İkinci ve üçüncü ligde oynayan futbolcuların ağırlıkta olduğu gözaltıların İstanbul'a getirileceği öğrenildi.

Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Nitelikli Dolandırıcılık Masası ekiplerinin yürüttüğü çalışmada ifadesi alınan ve tutuklanan kişilerin ifadelerine göre yeni bir operasyon daha yapıldı. Polisin tespitlerine göre teknik takip ve ifadeler baz alınarak İstanbul dışındaki bazı illerde çalışma başlatıldı. Ağırlıklı olarak ikinci ve üçüncü ligde futbol oynayan sporcuların bulunduğu şike listesi yapan polis, ilgili il emniyet müdürlükleriyle irtibata geçerek adı geçen kişileri gözaltına aldı. Ev ve iş yerlerinde yapılan aramaların ardından gözaltına alınan yaklaşık 10 şüphelinin, soruşturmayı yürüten İstanbul mali polisine teslim edileceği ve işlemlerinin İstanbul'da yapılacağı belirtildi.

Şike soruşturmasını derinlemesine yürüten polisin Almanya'dan gelen tespitler ve Türkiye Futbol Federasyonu'nun verdiği bilgiler ışığında bundan sonra da devam edeceği ve yeni gözaltılar olabileceği belirtildi.

Bu haber toplam 984 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri