Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Silahlı çatışma çıktı: 3 yaralı

21 Temmuz 2008 / 19:58
Maltepe'de bir öğle saatlerinde bir kuyumcuya giren kara çarfaş giymiş 4 erkek kaleşnikofla soygun yapmak istediler. Kuyumcunun ateşle karşılık vermesi sonucu çıkan çatışmada 3 kişi yaralandı.
4 soyguncu, saat 15.00 sıralarında Tülin Caddesi 38 numarada bulunan ''Yüksel Kuyumculuk'' adlı iş yerinin yanına otomobille geldi. Bir soyguncu araçta beklerken, otomobilden inen 3 kişiden biri elindeki Kaleşnikof marka otomatik tüfekle kuyumcu dükkanına girdi.
İş yeri sahibi, kendisinden silah tehdidiyle altınları isteyen soyguncuya karşı koymaya çalıştı. Bu sırada çıkan çatışmada, ilk belirlemelere göre iş yerinin sahibi ile dükkanda müşteri olarak bulunan 2 kişi yaralandı. Bazı görgü tanıklarının ifadesine göre üzerlerindeki çarşafla kadın gibi giyinmiş haldeki 4 erkek soyguncu, olayın ardından aynı araçla kaçtı. Bu sırada çevredeki bir başka iş yeri sahibinin de soygunculara silahla karşılık verdiği ifade edildi. Maltepe'deki kuyumcu soygunu girişiminde silahla yaralanan 3 kişinin dışında çevredeki 2 vatandaşın da cam kırıklarından ve ezilme sonucunda yaralandığı belirtildi.

Tülin Caddesi 38 numaradaki bir kuyumcudan altınları gasp etmek isteyen, biri Kalaşnikof tüfekli 4 soyguncuyu yakalamak için polisin operasyonları sürüyor. Olayı gerçekleştiremeden kaçan soyguncuların kullandığı ve çalıntı olduğu belirtilen 34 DA 2994 plakalı siyah renkli otomobil, Maltepe Gülensu Mahallesi 34. sokak 40 numara önünde terk edilmiş halde bulundu. Görgü tanıklarının ifadesine göre, ''siyah renkli çarşaf giydikleri'' öne sürülen ve henüz yakalanamayan 4 erkek soyguncudan birinin yaralı olabileceği, araçta yapılan incelemede çok sayıda mermi ve kan izleri görüldüğü belirtildi.

Soyguncuların eşkalini belirlenmeye çalışılan polis, görgü tanıklarının ifadesine başvuruyor. Kafasından kurşunla yaralanan kuyumcu Yücel Kutur (34) ile olay sırasında çevrede bulunan ve sol kolunu kurşun sıyıran Oktay Çiçek (27) adındaki vatandaş, iş yerinin önünde seyyar satıcı tezgahı bulunan ve kulağından silahla yaralanan Cemil İnce (58) ile izdiham sırasında ezilen bu kişinin oğlu Celil İnce (19) ve cam kırıklarından dolayı ayağından yaralanan kuyumcu müşterisi Nejla Aslan, Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Yaralılardan kuyumcu Kutur'un yoğun bakım ünitesinde tutulduğu ve hayati tehlikesi bulunduğu, diğerlerinin sağlık durumunun ise iyi olduğu belirtildi. Kuyumcu Yücel Kutur'un babası Metin Kutur, hastanede, gazetecilerin soruları üzerine ''Kötü insanların sayısı çoğalmış, dürüst ve ahlaklı yaşamak artık geçerli değil bu dünyada. Şu anda oğlumun kurtulmasından başka bir duam yok'' diye konuştu. Yaralılardan Oktay Çiçek'in ailesi de hastane önünde fenalık geçirdi.
Kaynak:
Bu haber toplam 1288 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri