Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

''Mehmet Ali Talat’ı öldürecekti''

01.05.2009 11:23
İstanbul Silivri'de bir ihbar üzerine kazı çalışmaları başlatıldı. Ergenekon soruşturması kapsamında İstanbul-Silivri'de bir arazide kazı yapıldı.
Bu tetikçinin silahları ise Silivri’de bir arazide aranıyor. İstanbul Emniyet Müdürlüğü- ’ne dün yeni bir ihbar maili geldi. Gelen bu ihbar e-mailine göre Ergenekon 2004 yılında Kıbrıs’a Yasin isimli bir tetikçi gönderdi.

Bu tetikçi Annan Planı’nı kabul ettiği için Mehmet Ali Talat’ı öldürecekti. Ancak başaramadı. İstanbul’a geri geldi. Suikastta kullanacağı silahları ise Silivri Büyükçavuşlu’da bir araziye gömdü. Bu silahlarla ise 1 Mayıs’ta DTP’li Milletvekilleri’ne yönelik suikast hazırlığı yapacaktı. Gelen bu ihbar üzerine polis hemen harekete geçti. Silivri’deki söz konusu arazide kazı çalışmalarına başlandı.

ARAZİ TEKİN’İN YAKINININ

Büyükçavuşlu mevkiinde kazı yapılan arazinin Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan Muzaffer Tekin'in bir yakınınına ait olduğu bildirildi. Ergenekon savcılarının izni ile yapılan kazıların ilk gününde herhangi bir şey bulunamadı. Kazılara bugün de devam edileceği öğrenildi.

Bu haber toplam 832 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri