Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şimdi de holding kurdular

04 Ekim 2008 / 12:46
Yayına girdiği 2003 yılından beri milyonlarca kişiyi bağımlısı haline getiren 'Kurtlar Vadisi', şimdi de holding kurdu!

Bir süredir inşaattan ormancılığa kadar geniş bir yelpazede işler kuran Kurtlar Vadisi ekibi, Pana Holding çatısı altında bir araya geldi...

Pana Holding'in kurucuları arasında, dizide Polat Alemdar karakterini canlandıran Necati Şaşmaz, Kurtlar Vadisi'nin yapım şirketi Pana Film'in ortakları olan Şaşmaz'ın kardeşleri Raci Şaşmaz ve Zübeyr Şaşmaz, Kurtlar Vadisi senaristleri Bahadır Özdener ve Cüneyt Aysan, yine yapımcılardan Mehmet Canpolat ile ünlü mizahçı Hasan Kaçan da yer alıyor.

İnşaat ve orman sektöründe
Kurtlar Vadisi ekibi, bir süredir dizi ve film yapımcılığı dışında işlerle de uğraşıyor. Raci Şaşmaz'ın Kurtlar Vadisi Irak filminin set dekoratörü Tekin Kama ile ortak olduğu Pana İnşaat adlı 2 milyon YTL sermayeli bir şirketi bulunuyor. Raci Şaşmaz, bir süre önce de kereste sektörüne adım atarak Pana Film'in ortaklarından Mehmet Canpolat ile birlikte 1 milyon YTL sermayeli 'Nova Masif Ürünleri' adlı şirketi kurmuştu.

Ancak Mehmet Canpolat'ın başkanı olduğu 'Nova Orman Ürünleri' adlı bir şirket zaten bulunuyordu. İki - üç nesildir ormancılık yapan ortakları bulunan bu şirket, Bolu Gerede'deki tesisinde Finlandiya teknolojisiyle keresteleri 212 dereceye kadar ısıtıyor. İşlemden geçen ahşap, mantar ve küfe karşı korunmuş hale geliyor.
Raci Şaşmaz'ın 'Nova Masif'i, 'Nova Orman Ürünleri'nin hammadde ihtiyacını karşılıyor. Bir süre sonra tomruk satın alarak kendi kerestesini üretmeye hazırlanan Nova Masif'in daha sonraki yıllarda mobilya üretmesi de gündeme gelecek.

Ulusoy, enerji sektörüne giriyor

Ulusoy Holding Yönetim Kurulu Eş Başkanı Yılmaz Ulusoy, enerji yatırımlarına hazırlanıyor.

'PMP Enerji Elektrik Üretim' adlı bir şirket kuran Ulusoy'un, yatırım için gerekli enerji lisanslarına sahip olmadığından rüzgâr ve hidroelektrik lisansına sahip yatırımcılarla görüşmelere başladığı öğrenildi.

Ulusoy, 2000'de Ulusoy Holding'in faaliyet alanına giren taşımacılık, tekstil ve turizm dışı sektörlere yönelik PMP Yatırım Holding'i kurmuştu. Holding, adını Ulusoy'un çocukları Pınar Ulusoy Şenol, Mehmet Yılmaz Ulusoy ve Pelin Ulusoy Tepret'in baş harflerinden alıyordu.

Yeni kurulan 1 milyon YTL sermayeli PMP Enerji hakkında bilgi veren konuya yakın bir isim şunları söyledi:

“Ulusoy grubunun bir enerji yatırımı yok. Yılmaz Ulusoy bu işe kendi adına giriyor. 5 yıl içinde yenilenebilir enerji yatırımları yapmak istiyor. Rüzgâr, hidroelektrik ve güneş enerjisiyle ilgili araştırma yapıyor. Lisans başvurusu olmadığından çıkmış lisanslarla ilgili çeşitli görüşmeler yapıyor.”
Kaynak:
Bu haber toplam 1594 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri