Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"Şimdi vira Bismillah deme zamanıdır"

27 Ekim 2008 / 09:03
Saadet Partisi Genel Başkanlığı'na seçilen Numan Kurtulmuş, "Şimdi vira Bismillah deme zamanıdır" dedi
Saadet Partisi Genel Başkanlığına Numan Kurtulmuş seçildi. Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleştirilen 3. Büyük Olağan Kongre'ye tek aday olarak katılan Kurtulmuş 946 oyun 924'ünü aldı.
Kurtulmuş, kongrede yaptığı konuşmada, bu kongrenin "Milli Görüş'ün şahlanış kongresi" olduğunu ifade ederek, "Şimdi vira Bismillah deme zamanıdır. Şimdi yeniden yola çıkma zamanıdır. Şimdi sözümüzü kavleştirme zamanıdır. Şimdi birbirimize söz verme zamanıdır. Evetleriniz evetimdir, sözünüz sözümdür" dedi. Kongreye katılarak bir konuşma yapan eski Başbakan Necmettin Erbakan, partililer tarafından uzun süre ayakta alkışlandı.

DUYGUSAL ANLAR

Genel başkanlık görevini devreden Recai Kutan, kongrede yaptığı konuşmada duygusal anların yaşanmasına neden oldu. "Bugün Genel Başkanınız olarak sizlere son kez sesleniyorum" diyen Kutan, bundan sonra da bir nefer olarak aynı yolda yürümeye devam edeceğini kaydetti. Kongreye Devlet Bakanı Said Yazıcıoğlu, AK Parti'li Şükrü Ayalan, MHP'li Murat Şefkatli ile birçok siyasi isim katıldı.Büyükleri gibi çocukları da siyaseti seçti


Ayşenur Tekdal (Ahmet Tekdal'ın kızı)

Celal Asiltürk (Oğuzhan Asiltürk'ün yeğeni)

Elif Erbakan Altınöz (Necmettin Erbakan'ın kızı)

Dr. Fatih Erbakan (Necmettin Erbakan'ın oğlu)

Orhan Altınöz (Necmettin Erbakan'ın damadının kardeşi)
Bu haber toplam 954 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri