Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Birinci önceliğimiz sınav takvimi'

23.09.2010 13:11
ÖSYM Başkanlığı'na yeni atanan Prof. Dr. Ali Demir birinci önceliklerinin sınav takvimi olacağını söyledi.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığına yeni atanan Prof. Dr. Ali Demir, bu yıl sonuna kadar ertelenen ve iptal edilen KPSS Eğitim Bilimleri sınavının takvimini en kısa sürede oluşturup uygulamaya geçeceklerini belirterek, ''Birinci önceliğimiz sınav takvimi olacak'' dedi.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan'ın kendisini ÖSYM Başkanlığı görevini yürütmek üzere davet ettiğinde bunu onur verici bulduğunu dile getiren Demir, ''Çünkü zor bir görev. Fakat Türkiye'de özellikle hak ve adalet duygusunun zedelenmemesi için korunması gereken bir kurum. Bundan kaçmak, 'ben olmayayım, ben istemiyorum' demek mümkün değildi. Mutlaka elimizden geleni yapıp kurumun Türkiye'deki Türk toplumu gözündeki saygınlığını tesis etmemiz gerekir. Bunu yapacağız. Yapabileceğimize inanıyorum. Yapmak zorundayız. Türkiye bunu başarmak zorunda. Ben de bunu başaracağıma inanıyorum'' diye konuştu.

''ÖSYM'de ilk olarak neler yapmayı planladığı'' sorusuna Demir, ''Tabii şu anda bir sınav takvimi var. Önce kurumu tanıdıktan sonra, arkadaşlarla tanıştıktan sonra sınav takvimini yapılabilecek en kısa sürede oluşturup onu uygulamaya geçmemiz gerekir. Birinci önceliğimiz sınav takvimi olacak'' yanıtını verdi.

Kuruma bugün yeni geldiğini belirten ÖSYM Başkanı Demir, ''Önce arkadaşlarla görüşüp kamuoyunu rahatsız etmeyecek şekilde sınav takvimini oluşturup uygulayacağız. Kurumda çalışan arkadaşlarla tanışıp yapılması gereken neler varsa onları uygulamaya başlayacağız'' dedi.

''Son günlerde KPSS'deki iddialar nedeniyle ÖSYM'ye yöneltilen eleştirilerden dolayı zor bir görev aldığınızı düşünüyor musunuz?'' sorusu üzerine Ali Demir, ''Ben geçmişe bakma taraftarı değilim. Geçmiş şu anda soruşturma konusu olmuş durumda. Onunla ilgilenmeyip geleceği planlamaya daha çok önem veriyorum, çünkü yapılması gereken işler var. Çünkü geçmişe vakit ayırırsak geleceği sağlıklı bir şekilde kurgulayamayız'' diye konuştu.


PROF. DR. ALİ DEMİR KİMDİR?


1 Kasım 1959 tarihinde Konya'da dünyaya gelen Prof. Dr. Ali Demir, 1982 yılında İTÜ Makine Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu.

İTÜ Tasarım Mühendisliği Bölümü'nde yüksek lisans eğitimi tamamlayan Demir, doktorasını ise İngiltere'deki Loughborough Teknoloji Üniversitesi'nde yaptı.

İngilizce ve Almanca bilen Demir, evli ve 2 çocuk babası.
 

Kaynak:
Bu haber toplam 918 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri