Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sıra 'Kiralık' Çarşaflı Kızlarda Mı?

22.10.2010 11:15
Okula başörtüsüyle girmeye çalışan ilköğretim okulu öğrencilerinden sonra sıra, çarşaflı öğrencilere mi geliyor? Okul kapılarında kiralık çarşaflı kızlar heran göndeme gelebilir

Başörtüsü yasağının ilk mağdurlarından Bezirgan, provokasyon uyarısı yaptı: İlköğretimde yaşananların ardından kiralık karaçarşaflı kızları da üniversite kapılarında görebiliriz

28 Şubat’ın başörtüsü yasağının simge ismi ve ilk mağdurlarından olan Nuray Canan Bezirgan, ilköğretim okullarına da başörtülü girilmesi için yapılan girişimlerin sorunun çözümsüz kalması adına yapılan provokasyonlar olabileceğini söyledi.

CHP’Yİ ELEŞTİRDİ

CHP’nin hak ve özgürlüklerin önünde her zaman engel teşkil ettiğini söyleyen Bezirgan, “CHP gerek Kürt açılımı, gerek demokratik açılım, gerekse başörtüsü konusunda hep önce ‘biz de bunları çözeriz’ deyip, sonra masadan kalktı. Bizler artık buna alışır hale geldik” dedi.

PROVOKASYONU BÖYLE YAPACAKLAR

3 ilde 4 ilköğretim öğrencisinin başörtülü olarak derse girmeye çalışmasını da yorumlayan Bezirgan, bu provakatif eylemlerin devamının gelebileceğini söyledi, “CHP, bugüne kadar hep dedi ki, eğer üniversitelere başörtülü kızların girmesine izin verirsek, bunlar yarın kara çarşafla da girmeye çalışır. Şimdi bir sonraki adım olarak kiralık karaçarşaflı kızların üniversite kapılarında ki fotoğraflarını göreceğiz ve provokasyonlarını bu şekilde gerçekleştirmiş olacaklar ” diye konuştu.

Simge isimdi

Nuray Canan Bezirgan, 28 Şubat döneminde alınan kararlar doğrultusunda okuduğu üniversiteden polis zoruyla çıkarılan isimler arasındaydı.


 

 

Kaynak: Star

Bu haber toplam 1990 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri