Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sırrı Sakık o geceyi anlattı

23 Ekim 2008 / 10:10
Başkentteki gizli yemeğin ayrıntıları dökülmeye başladı. Sakık İNTERNETHABER'e geceden notlar verdi.
Başkentte geçen hafta balıkçıda yenilen yemeğin perde arkası bilgileri dökülmeye başladı. Dengir Mir Mehmet Fırat'tan sonra , Sırrı Sakık da yemeğin perde arkasından bazı notları İNTERNETHABER aracılığıyla gün ışığına çıkarttı.

GİDERSE OLAY OLUR
Sakık, o geceki yemeğin önceden planlanmadığını ısrarla yinelerken, yemek sırasında 'uyarıda bulunduklarını' da dile getirdi. Sakık, “Tabii sokağın nabzını tutuyoruz. Biz Diyarbakır'da bu tür olayların olacağını biliyorduk. Başbakanın o geziye gitmesinin yaratacağı ortamı elbette tahmin ettik. Bu nedenle Sayın Fırat'a bu öngörümüzü anlattık. Tabii biz başbakan gitmesin diyemeyiz. Sadece olabileceklere işaret ettik. Ama buna rağmen başbakan gitti. Yaşananlar da ortada” dedi.

BAKAN OLSAYDI OLAY OLMAZDI
Sakık, “Tabii bizim en büyük talihsizliğimiz Adalet Bakanının o sırada burada olmamasıydı” dedi. Adalet Bakanı'nın Ankara'da ve ulaşılabilir bir noktada olması halinde, hemen bir görüşme yapılabileceğini ve ardından da Bakanın İmralı'da kötü muamele görmediğine ilişkin bir açıklama yapılsaydı; muhtemelen bu olayların büyük çoğunluğu yaşanmazdı, engellenebilirdi” diye konuştu.

KAPI AÇILMADI
Sakık, görüşme sırasında herhangi bir yeni açılım olmadığını, DTP ile AKP arasındaki ilişkilerde yeni bir kapı açılmadığını belirterek, “Gerçekten de sadece fikir alışverişi şeklinde geçen bir yemek oldu. Daha sonra benzer bir yemek için de herhangi bir randevulaşma söz konusu değil” dedi.

Kaynak:
Bu haber toplam 938 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri